Klozeti ev sahibi mi kiracı mı yaptırır

Klozetimizin iç takımı bozuldu. Su akıtıyor. Ev sahibi mi masrafı üstlenmeli kiracı mı?

Bence ev sahibi. Kullanıma bağlı olarak zamanla bozulmuş.

  • himmet dayi  (02.08.21 21:01:37)
Kiracı. Sonuçta çalışan bir malzeme kullanıma bağlı bozulmuş.

  • alicandan  (02.08.21 21:02:40)
ev sahibi. hatta mesaj atın, ivedi yaptırın deyin, yaptırmazsa siz yaptırtıp kiradan düşebilirsiniz.

  • trajikomix  (02.08.21 21:05:38)
ev sahibim yaptırmıştı.
ben bozmuş yanlış kullansaydım ben yaptırırdım. tesisatla ilgili bişeydi.

  • rewlack  (02.08.21 21:10:15)
Ev sahibi bozuk mu teslim etti sağlam mı, sorunun cevabı burada gizli

  • Kahir ekseriyet  (02.08.21 21:19:17)
bizimki deli gibi su akıtmaya başladı, konuştuk ev sahibi yaptırdı. Yani biz ödedik kiradan düştük. Hatta tesisatçı "ucuzu şu kadar, orijinali bu kadar tl" dedi, sordum ev sahibi orijinal olsun dedi diye pahalı olanı taktırdım.

Bu kullanıcının yaptığı bir şey değil ki, zamanla ve bazen su basıncından kaynaklı vs. sıkıntılar çıkıyormuş. Ha sen yanlış kullanıp bir yerini kırsan bişey yapsan tamam o zaman kiracı öder.
  • nhk ni youkosu  (02.08.21 21:22:55 ~ 21:24:15)
ev sahibi cunku kullanici hatasi olmasi zor, ic takim zamanla eskir su kacirir.

ama duzgun calisan klozetin seramigini kiraci kirarsi ona girer, o kullanici hatasi.
  • cooperr  (02.08.21 21:31:20)
Ev sahibi. Kiracı bilerek kırmadı. Zamana bağlı yıpranma, amortisman vs
Ev sahibi kesin bilgi

  • photo85  (02.08.21 21:47:20)
çekiçle vurmadyısa kiracı, ev sahibi öder. nokta.

not: ev sahibi.
  • xiii  (02.08.21 21:52:56)
Rezervuar arıza yapmış.
Kol takılmıştır. Parçalar kireçlenmiştir veya conta zarar görmüştür.
Rezervuar tamir edemeyen erkek olur mu diyordum, geçen gün tüp değiştiremeyen erkek gördüm.
En zoru gömme rezervuar, onu da iki youtube videosu seyredince hallediyorsun.

Kiracıydım, böyle konular için ev sahibini aramaktan hicap duydum.
Kiracım olsa ve bu sebepten beni arasa cevap vermeyi ar ederim.

Üç kuruş param var, bir ev alayım, kiraya vereyim diyorum. Bu tip duyuruları okuyunca vazgeçiyorum.

İki video seyret dostum youtube'da, yaparsın sen onu. Conta parası masraf olur en fazla.

Ev sahibi rahatsız etme. Bana iban yolla. Halledeyiz biz onu.
  • Mirket  (03.08.21 02:03:26)
bu konu biraz karışık. her ürünün / cihazın kullanım ömrü var. misal 10 senelik klozet iç takımı kullanım ömrünü doldurmuştur. bunun maliyetini ev sahibi karşılamalı. siz sonuçta evin bütününü kiralıyorsunuz.

diğer yandan hor kullanım ve bakım eksikliği nedeniyle bir şeylere zarar gelir ise o zaman kiracı öder.
  • delidir yakalayin  (03.08.21 13:49:17)