Eylülde Kapanma Olur mu?

Merhaba. Tatile çıkma konusunda bugün tarih bildirmemiz gerek ve iki opsiyonla karşı karşıyayız. 16-30 Ağustos ya da 13-27 Eylül. Eylülde tam kapanma olabilir söylentileri mevcut. Pandemi sürecinde tatil yapmadığım için kapanma ve kısıtlama durumlarında seyahat, konaklama istisna tutuluyor mu bilemiyorum. Sizce hiç riske atmayıp Ağustosu mu seçmeliyim, yoksa fiyat avantajını da düşünerek ve risk alarak Eylülü mü? Görüş ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

eylül erken ekim yada kasımda başlar.

  • sizofren06  (30.07.21 14:39:29)
tam kapanma gelmez daha. kısmi gelebilir eskisi gibi.

  • jelly bear  (30.07.21 14:39:30)
turizm nedeni ile vaka rakamlarının düşük gösterildiğine yemin ederim ama kanıtlayamam. bu cepte.

buradaki kritik soru, turizm sezon sonunu eylül sonu gibi mi alacaklar, yoksa okulların açılması gibi mi, yani eylül başı mı alacaklar?

turizm sezonu biterken, rakamlar fiyyuuuuuuuuv diye artacak..

ama bu sefer sert kapanmalar beklemiyorum. mesela aşısızlar için sokağa çıkma yasağı gelecek, tek aşılılar seyahat edemeyecek, aşısı tam olanlara herkes serbest olacak gibi
  • co2s2  (30.07.21 14:40:27)
Ben olsam Eylül ayını seçerdim.

  • pispinti  (30.07.21 14:45:13)
eylül erken ama ekim sonu kasım gibi çok yüksek ihtimal.

  • rewlack  (30.07.21 15:28:57)
Mayıstaki 1 ay dışında pandeminin başından beri turistik tesise gidiyorsan sokağa çıkma yasağından muafsın. O yüzden eylülü tercih ederdim ben olsam

  • zimbirik  (30.07.21 16:19:06)
eylül de TR de turizm devam eder. tam kapanma filan gelmez. ekim kasım gibi olabilir

  • ankarakecisi  (30.07.21 22:36:15)