Ne yapabiliriz? (Yanginlar icin)

Aslinda soru baslikta.

Ulkede pek cok nokta yaniyor, bunlardan birisi de benim memleketim hatta... Uzaktayim, orada olsam goturulmesi gerekenleri gotururdum butun gun. Cocukken de cok yangin cikardi, az ayran yapip goturmedik evden :(

Uzaktan ne yapabiliriz? Sinirden ve uzuntuden aklima hicbir sey gelmiyor. Tema bagis baslatmis? Baska?

Tesekkurler ve hepimize gecmis olsun :(

Fidan veya ağaç dikmeye para ve vakit ayırmak. Senin için yapılabilecek olan da insanları buna teşvik etmek. Aklıma başka bir şey gelmiyor...

  • 1bir1bir1  (30.07.21 13:06:07)
ağaç ve fidan dikmek o kadar da iyi bir çözüm değil, yanan yerlerin yapılaşmaya açılmasına müsaade etmeyin doğa işi kendi kendine halleder diyor özetle

www.gazeteduvar.com.tr?

ülke çok tuhaf bir döngünün içinde 2019 daki yangınlarda da thk ve bakan arasında polemik olmuştu iki gün önce de aynı polemik oldu

sonrasında da ağaç dikme seferberliği ilan edelim yılda 1 gün tatil olsun her yere ağaç dikelim sesleri yükselmişti çokça beğeni paylaşım almıştı bunun üzerine ormancılar da ya durun öyle tek tip, planlamadan ağaç dikilmez yapmayın demişlerdi aynı sesler tekrar yüksekiyor şimdi
  • grimavi  (30.07.21 13:15:24 ~ 13:25:16)
Abi yapılacak şey.
Bu ve önceki yangınlarda yapılan otellere gitmemek
Bu işi "karlı bir iş" halinden çıkartmak
adamların da buna teşebbüs etmesini engellemek.
bir de artık bu baştakileri göndermek.
yine IBAN açmış ..neler.

Kıbrıstaki sarayına, pariste dükkan kapatmaya para var
Afet'e gelince pamuk eller cebe.
Ne diyeceğimi bilemiyorum
  • summatinyourteeth  (30.07.21 13:28:48)
Grimavi +1
Zarar gören insanlara ve hayvanlara yardımcı olmak şu anda en acil yardım görünüyor. Ahbap da bu konuda harekete geçti diye biliyorum, oraya bakılabilir.

  • Bruce  (30.07.21 13:36:30)
Hükümeti değiştirebiliriz. Yangın çıkması kaçınılmaz. Sadece piknik yapan maganda, sabotaj ya da imar amaçlı olmasına gerek yok. Söndürememek ve söndürecek ekipmanın alınması için engel olmak ise affedilemez.

@grimavi +1
  • nawar  (30.07.21 14:04:14)
nawar+1

  • ala09  (30.07.21 18:30:36)
Nawar +1500 öncelik onda bence. Biz yangınsız yerdekiler neden duruyoruz ya da ne yapmak gerek bilmiyorum.

Bir de şu çöp ayrıştırma meselesini çok ciddi dayatmalıyız belediyelere bence. Halk birbirine aşı dayatır gibi çöp ayrıştırma dayatmalı. Bilinç sağlanmalı. Çünkü doğada çok fazla mikroplastiğe rastlanmış. Denizlerin hali içler acısı, ormanlardaki rezaletin bir o kadarı denizlerde, sırf plastik yüzünden. Buna muhakkak titizlenmemiz gerek.
  • 1bir1bir1  (03.08.21 02:18:15)