[]

Macbook çalınma durumu-cihaz icloud üzerinde gözükmüyor

Arkadaşımın macbook air ı büyük ihtimalle uçakta çalındı. Kendisi tek seyahat ederken uçakta bilgisayarın yanından ayrılıp uçak tuvaletine gitmiş. Ya da düşük ihtimalde olsa düştü/kayboldu (kendi kadın çantasının içinde idi).

Kendisi 1 macbook, kullanmadığı iphone 7 ve şu an kullandığı başka bir iphone 12 var.
İphoneu bul kısmında iphone 7 görünürken aynı mail ile kayıtlı macbook ve iphone 12 sadece appleid sayfasında gözüküyor. Yani bu maile/icloud sistemine bağlı hepsi ama gelgelelim bul özelliğinde mac ve iphone 12 yok. Bu cihazlarda bul özelliği açık değil diye mi? Değilse yapabileceğimiz bir şey var mı?

 
dusunuyorum da ucakta calmak fazla riskli dusuk bir ihtimal. arkadasiniz durumu farkettiginde cingar cikarsa adam laptopu nereye saklayacak ki. en fazla koltuk altina falan saklar dusurmussun mazaretiyle siyrilir. iphone'umu bul'dan cikmiyorsa tavsiyelerim.

icloud.com uzerinden bakmak
gmail, hotmail, yandex gibi hesabiniza su cihazdan su lokasyondan giris yapildi tarzi girisleri kontol etmek.
  • buenosdias  (30.07.21 11:03:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.