[]

Vernikleme sonrası yapış yapış his kaldı

selam,

yükselebilen masalar pahalı olunca kendim yapayım dedim, ham ahşap masa tablası aldım, üstüne 3 kat dyo'nun ahşap verniğini uyguladım. şimdi kullanırken kollarım üstünde bir süre durunca hafif bir yapışma hissi oluşuyor. acaba katları uygularken kuruma süresini mi az tuttum? bu yapış yapış hissi nasıl giderebilirim?

dekoratif.dyo.com.tr

 
son kat uygulamanın üzerinden en az bir 3-4 gün geçmeden kullanmazdım ben olsam. uygulama talimatını tam uyguladınız mı bu arada? belki altlar tam emilmeden fazla kalın attınız.

edit: 3-4 yazıp bırakmışım, 3-4 gün.
  • chezidek  (29.07.21 19:08:59 ~ 20:08:18) 
24 saat kuruması lazım deniyordu, sanırım 2. katın kuruma süresi az oldu :/ büyük ihtimal dediğiniz gibi oldu, peki bunu nasıl düzeltebilirim? ufak bir zımparalama sonrası bir kat vernik yeterli olur mu?


  • notinhere  (30.07.21 13:21:24) 
direkt güneş ışığı almayan bir yerde biraz daha kurusun, zamanla geçer o his. şimdi kimyasal kürleşmesini tamamlamadan zımpara yapınca sıvaşık sıvaşık olabilir.


  • chezidek  (30.07.21 15:14:30) 
bu arada bu dediğim işlemin üstünden 3-4 hafta geçti, masa o kadar süredir zaten içeride ama geçmedi o his :/ hatta üstüne gece vantilatör açık bırakmışlığım da var.


  • notinhere  (30.07.21 15:23:27) 
abi o kurumuştur o zaman çoktan. tırnağını bastırınca yumuşak gibi içeri çökmüyorsa tamamdır o.

hava sıcak, koldaki terden falan yapıyor olmasın?
  • chezidek  (30.07.21 20:11:04) 
İçeri çökmüyor tırnakla ama fazla kat olduğu için yapışma hissi bırakıyor. Şimdi zımparaladım, tek kat kaldı, daha pürüzsüz oldu


  • notinhere  (31.07.21 18:56:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.