[]

Merkezi sistemli evde ocak kullanımı ve sıcak su

Daha önce merkezi sistemli bir binada oturmadım, şimdi öyle bir yere çıkma ihtimalim var. Ocak ve sıcak su işi kafamı karıştırıyor ama net bir cevap bulamadım internette. Isınma masrafını tüm daireler bölüşüyor da sıcak ve ocak kullanımı nasıl oluyor. Onlar için ayrı abonelik mi açacağım?
 
Bizim eski evde ayrı abonelik vardı, eğer kombi varsa evde ayrıdır


  • olaylar olaylar  (29.07.21 14:48:19) 
bizdeki sistem şöyle:
sadece ocak için bir doğalgaz aboneliği var. ocakta kullandığınız gaz kadar fatura geliyor. sıcak su için de ayrı bir sayaç var. kullandığınız kadar sıcak su için soğuk su ücreti + ısıtma ücreti geliyor.

sizin çıkacağınız yerde farklı olabilir. örneğin ocakta doğalgaz yerine elektrik kullanılıyor olabilir.
  • inheritance  (29.07.21 15:03:30) 
Genelde sıcak su için ayrı sayaç olur ve aylık aidat ile birlikte onun parasını da yönetime ödersiniz.


  • mikro patlama  (29.07.21 15:15:50) 
teyzem merkezi sistemli eve taşındı. ocak ve sıcak su için doğalgaz abonesi oldu. doğalgazlı şofben yerine kombi takmışlar. sadece sıcak su için çalışıyor. öyle de olabilir.


  • sutlu nescafe  (29.07.21 15:16:50) 
merkezi sistem doğalgaz için açıklıyorum. binaya tek doğalgaz girişi var. her daire için iki ayrı pay ölçer var. sıcak su için ayrı sayaç, ısınma için ayrı sayaç var. ocak ve fırın elektrikli ankastre. katlarda, dairelerde hiçbir şekilde doğalgaz borusu yok.


  • draconas  (29.07.21 15:17:31) 
Bizimki de draconas la aynı. Doğalgaz ayrı olarak daireye çıkmadığı için ısınma merkeziden psy ölçerli doğalgaz, sıcak su ayrı sayaç. elektrikli ocak istemedğimiz için ocak tüplü. Bu devirde ne güpü huleyn demiştim ama fırını daha çok kullandığım için uzun gidiyor alıştım.


  • somethinginthewayshemoves  (30.07.21 01:04:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.