muhabbet kuşu ve kedi sahiplenme

muhabbet kuşu olan arkadaşım sokakta beslediği engelli bir kediyi sahiplenmek istiyor. Ama kedi kuşa bir zarar verir mi diye endişeleri var. Kuşlar böyle durumlarda çok çabuk strese giriyor diye duymuş. Kuşu olup kedi sahiplenenler var mı diye sormak istedim...

Fırsatı olursa zarar verir evet, arada kuşla arkadaş olan kedi videoları falan görüyoruz ama "arada" işte.

İki kedi bir muhabbet kuşu sahiplenen ve inatla hepsini evde tutmak isteyen arkadaşım bir gün kafesi yerde, kuşu da kedilerden birinin ağzında bulunca pes etti, evinde başka muhabbet kuşları da olan birine sahiplendirdik kuşu, bütün hayvanlar rahat etti.
  • kobuzchu kiz  (29.07.21 14:20:47)
Bizde iki kuş bir de kedi var dikkatli olunca sıkıntı olmuyor

  • Fusha  (29.07.21 17:59:55)
Engelli kedinin kuşa zarar vermesinden öte başka sorunlarınız olacak farkındaysanız. Yoksa bekarken hem kuşum hem de kedim vardı. Sadece tetikte olmak lazım. İçgüdüler yok olmuyor.

  • SiyamkedisiZorro  (29.07.21 18:22:02)
@siyam nasıl başka sorunlar?

  • epleindebisous  (29.07.21 19:45:30)
Kedinin engeli nedir bilemiyorum tabii, ama sağlık sorunları sebebiyle mesela evde ne kadar yalnız kalabilir, kendi yemeğini kendi yiyebilecek mi? Tuvalet sorunu olacak mı? Kedi (mesela sağırsa) yüksek sesle bağırıp konu-komşuğu bıktırabilir mi? Tedavi masraflarının bütçeyi zorlama ihtimali var mı? Bunun gibi şeyler.

  • SiyamkedisiZorro  (30.07.21 09:35:31)