[]

Nabzınız ölçümlerde kaç civarları çıkıyor?

Nabzınızı ölçtüğünüz zamanlarda genelde kaç arası gidip geliyor?

Bir de şayet yüksek çıkıyorsa ve kardiyoloğa göründüyseniz, yorumu ne şekilde oldu?


 
70-100 arası değişiyor. hareket halindeyken 100-105 civarı. 2 sene önce gitmiştim. herşey normal. 5 sene sonra görüşelim demişti. ben yine de kontrol amaçlı bir randevu aldım. cumartesi günü kardiyologla randevum var. önemli bişey söylerse özel olarak mesaj atarım.


  • draconas  (29.07.21 11:45:49) 
65 civarı.


  • pispinti  (29.07.21 11:53:30) 
Stresli zamanlarımda 85 civarı çıkıyordu, şu anda 70-75 arası çıkıyor.


  • hayirsiz  (29.07.21 12:02:03) 
Ben az önce tansiyon olarak algılayıp yanlış cevap vermişim. O yüzden tekrar yazıyorum.

55-60 arası otururken dinlenirken dizi izlerken falan çıkıyor. çalışırken, evde ufak tefek iş yaparken 70 civarı çıkıyor.

Nabzımı 150 üzerine çıkarmak için uzun süreler boyu kardiyo yapmam gerekiyor. Hiitle falan da 170 küsürleri görüyorum.
  • zimbirik  (29.07.21 13:51:28) 
Ben 80 den asagi gormuyorum. Akilli saatten takip ediyorum. Ama ulan bozuk herhalde bu, oturup dururken 80-100 nabiz mi olurmus deyip cok sefer tansiyon aletiyle de olcup karsilastirdim. 3-5 sayi oynuyordu. Mesela oturdugum yerden bunu yazarken simdi baktim: 85-91 arasi cikti.

Birkac ay once kardiyologa da gittim bunun icin. Ekg, efor mefor derken en sonunda yapisi bu demek ki dedi. Sorun yokmus.


Hala icimde bir suphe var ama, baska doktora da gorunebilirim her an :D
  • invictae  (29.07.21 15:09:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.