[]

Oracle'ci olmak

Elimde bir adet lise mezunu insan evladi var. Bunu nasil oracleci yapabiliriz?. Kursla falan oluyor mu? Oluyor sa ne kadar suruyor ve maliyeti ne olur?
Sonrasinda is guc bulma olayi kolay midir? 
erp danışmanı şirket çok da lise mezunu birini alırlar mı emin değilim, en kötü programcılık mezunu olması lazım bence..


  • benaslinda  (29.07.21 13:01:51) 
ingilizcesi var mi en onemlisi o. ayrica it sektorunde bile okula bakiliyor malesef.. turkiye gercekleri. o yuzden benaslinda +1


  • nibba  (29.07.21 13:36:36) 
lise mezunu ve sıfırdan başlıyorsa oracle vs.'den ziyade ingilizce öğrenmesini ve sonra da bilge adam'ın ağ ve sistem uzmanlığı kurslarına yetiştirme programlarına başvurmasını tavsiye ederim. sonra istediği alanda uzmanlaşır ama lise mezunu dil bilmeyen birine gel oracle'cı ol denmesi çok zor.


  • roket adam  (29.07.21 16:15:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.