[]

toksoplazma tahlil sonucu?

merhabalar,

eşim hamile, toksoplazma için tahlil yaptırdı. çıkan değerler referans aralığı içinde ama bu daha önce toksoplazma geçirmiş mi demek? yoksa geçirmedi mi demek tam anlayamadık? evde de 2 kedi var 2-3 senedir.

igm ve igg olarak da iki farklı sonuç var. tahlil sonucunu yorumlayabilecek varsa çok memnun olurum.

 
Merhaba, mobil olduğum için link veremedim ama benim açtığım duyurularda aynı şeyi sormuştum. Duyurularımdan bakabilir misiniz? Özetle şu cevap vardı : fakat bir de cmv olması lazım. IgG yükek ise bağışık, IgM yüksek ise şu anda pozitifsiniz demek.


  • suicides underground  (29.07.21 12:29:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.