[]

Seyahatten en erken kaç gün önce turistik vize başvurusu yapılabiliyor?

Duyurucanlar merhaba hepinize,
13 Eylül'de bir haftalığına Almanya'ya gideceğim için turistik vize almam gerekiyor. Ben de vizeyi bir an önce almak istiyorum ancak en erken kaç gün öncesinde başvurabilirim acaba vizeye. Sorumlu şirket IDATA çağrı merkezi sadece ses kayıtlarından ibaret olduğu için oradan bir sonuca ulaşamadım. Bir de size sormak istedim.
Teşekkürler şimdiden herkese


 
  • helenart  (29.07.21 10:12:00) 
bence geç almak daha mantıklı, atıyorum 3 ay vize verdiler, verdikleri tarihten başlar, ne kadar geç alırsanız o kadar iyi.


  • benaslinda  (29.07.21 13:03:15) 
@benaslinda
Verdikleri tarihten baslamaz, normalde beyan ettiginiz seyahat baslama tarihinden baslatirlar.

Seyahat tarihinden 90gun onceye kadar basvurulabiliyor.
13 eylulde gidecekseniz bence bir an once randevu almaya bakin.coron yuzunden her sey yavas
  • kuehles blondes  (29.07.21 13:26:11) 
kuehles blondes ilk cumlesinde hakili, ama ikinci cumledeki bilgi hatali. eskiden 3 aydi, subat 2020'den sonra 6 ay yaptilar. link de bu bilgi var.


  • helenart  (29.07.21 14:55:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.