[]

Varlık Barışı

Selamlar,
Yurtdışında bir firma ile çalışıyorum ve tr'deki banka hesabıma (şahıs) haftalık olarak para gönderiliyor dolar cinsinden. Varlık barışı kapsamında sayılıp vergi muafiyeti olur mu? 
Bu konuda mali müşavirlerden maufiyet şartlarını kesin olarak öğrenebilirsiniz. Hassas bir konu.
Ayrıca bu bloga da göz atmanızı tavsiye ederim: medium.com

  • th3sus  (29.07.21 01:24:26) 
Varlık barışı kapsamında değerlendirilmesi için bankaya bildirimde bulunmanız ve bunun için bir hesap açılması gerekiyor. Sonrasında taahhüt ettiğiniz miktarı birkaç ay içinde getirme şansınız oluyor. Varlık barışı denilen şey bankayla aranızda düzenlenen bu belge oluyor ve bir vergi incelemesi olması durumunda bu belgeyi ibraz ediyorsunuz.


  • kakam gelmis olamaz mi  (29.07.21 08:37:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.