Boş eve gelen elektrik faturası

En son charles mcgill gibi baltayla dalıcam duvarlara.

Babam yazlıkta, ev boş ve en önemlisi evin elektrikleri kapalı. Bütün sigortalar atık ulan. Yine 4 lira fatura gelmiş. Ha sıfır tüketime dağıtım bedeli, bilmemne bedeli desen o da değil, sayaç yazıyor, rakam ufak ufak değişiyor.

Sigortası kapalı evde elektriği ne tüketiyor olabilir?

elektronik sayaclardan mi? sayac belki kendi cekiyordur diycem ama 4 lira gene fazla onun icin sanki.

  • robokot  (28.07.21 22:57:15)
Sayacın kendi tüketimi de faturaya dahilse olabilir çünkü sadece 7 wat çektiğinde ayda 4 TL yapar.

  • mikro patlama  (28.07.21 23:39:47)
Elektrikten anlıyorsanız multimetre ile kapalı sigortalardaki akım değerlerine bakabilrisiniz. Anlamıyorsanız elektrikçi çağırın :)

  • th3sus  (29.07.21 01:27:43)
Sayaç gerilim altında boşta ilerliyor olabilir, eski sayaclarda görüyoruz. Fotosunu atarsan kronik arızaya yatkın model mi söylerim

  • hasmetizm 2046  (29.07.21 07:57:55)
şu anda ben de yazlıktayım fotoğraf atamam ama sayaç yeni model elektronik sayaç, mekanik değil.

en mantıklısı sayacın kendi tükettiği elektrik olabileceği. döndüğümde sayaca giren ana sigortayı kapatıp deneyeceğim.
  • kibritsuyu  (02.08.21 21:39:32)