[]

Kpss ve maske

Gunluk kullandigimiz cerrahi maskelerin esas olarak takan kisiyi degil de karsidakini korudugunu biliyoruz.

Hafta sonu kpss'ye girecegim. N95 maske mi taksam? Daha koruyucu olur mu? Birkac saat boyunca bir sinif dolusu insanla birlikte olmaktan biraz cekiniyorum acikcasi.

Sizce maske olarak ne takayim? Vereceginiz cevaplar icin simdiden Tesekkurler dostlar.

 
Marka ve model ismi de belirtebilirsiniz. Online alisveris icin vakit kalmadi ama eczanelerden bakarim.


  • invictae  (27.07.21 22:41:52) 
N95 maskelerle nefes almanin cok zor oldugu soyleniyor. Siz maske takip karsidakini korurken, karsidaki de maske takip sizi koruyor. Mesafenizi koruyup tenizlige dikkat edin yeterli bence


  • matilda  (27.07.21 22:56:58) 
N95 ile herhâlde birkaç dakika dayanabilirsin. 2020 KPSS'de ve 2021 TYT ve YDT'de maskeyi çıkardım. Sınıf çok sıcak olabiliyor. Sınavını kötü etkiler. Bu nedenle maske takma derim. Maske takacaksan da standart maske tak. Bu arada ÖSYM de bina girişinde maske veriyor.


  • dissendium  (27.07.21 22:59:57) 
kendini korumak istiyorsan kesilikle n95 ve ustu. zaten diger cerrahi vs. maskeler sadece damlaciga karsi korur (yakininda yuzune dogru hapsuran birine karsi vs.). kapali alandaki aerosollere (enfekte kisilerin konusurken, nefes alip verirken havaya yaydiklari ve her yere yayilan mikro parcaciklar) karsi korumaz.

ventilli modellerinden alirsan daha rahat nefes alirsin. ben n95 maskeyi cerrahi maskeden daha rahat buluyorum agzina burnuna hic bir sey dokunmuyor. 3M bulabilirsen orijinal bulabilecegin en iyilerindendir. yoksa CE belgeli herhangi bir FFP2 ustu maske olur. Yani FFP2 veya FFP3 (N95 ve ustunun avrupadaki isimleri).

sınav haftasonuysa online alisveris rahat yetisir bu arada.
  • robokot  (27.07.21 23:48:43 ~ 23:52:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.