[]

Ev sahibi değişince kiracının durumu

3 yıldır oturduğumuz ve Kasım'da 4.yıla gireceğimiz evimizin sahibi evi birkaç ay içinde satmak istiyormuş telefonda konuştuk.

Zam her yıl Kasım başında yapılıyor. Şimdi yeni satın alan kişi (hemen satabilirse) kendi oturmayıp kira verecekse bize çık diyebilir mi, belli bir süresi var mı? Çevreye göre düşük kalmıştır bizim kira, alan kişi daha yükseğe vermek isteyebilir diye tahmin ediyorum. Tüfe ile artırınca da az para olmuyor gerçi ama bilmiyorum.

Ev sahibim "sizden çok memnun yatırım için alan olursa referans oluruz" diyor. Ama bilemiyorum.

Emlakçıyla anlaşınca arada bir evi göstereceğim ama satıldığı an yeni ev sahibiyle neler konuşulmalı? Sözleşme Kasım'dan Kasım'a yenilendiği için o tarihte çıkacak gibi mi plan yapsak :/

 
satıştan sonraki 1 ay içinde çıkın diyebiliyordu sanırım, 6 ay süreniz oluyor, isterseniz yeni ev sahibi ile yeni kontrat yaparsınız anlaşabilirseniz.


  • atom karincanin torunu  (27.07.21 14:50:25) 
öyle satıştan sonra hemen çıkın diyemez, kira sözleşmeniz satış ile aynen yeni ev sahibine devredilir. 4. yıla giriyormuşsunuz, eğer siz çıkmak istemezseniz çıkmazsınız. ev sahibiniz ancak size bk da belirtilen şartlarla (ben oturucağım, çocuğum oturacak vs. gibi durumlar halinde) çık diyebilir, bunun için bile aynı yerde başka evinin olmaması gerekli vs vs. yeni kira sözleşmesi falan yapmayın eğer evden çıkmak istemiyorsanız kasım ayında sözleşmenizin belirtti kira artışını yaparak yeni ev sahibine kirayı gönderirsiniz olur biter


  • wendyangelamoiradarling  (27.07.21 15:15:18) 
Satıldıktan sonra 6 ay süre var. Benim ev sahibi de evi satıyor, etrafta bir kaç kişi daha var bu durumda olan. Bunlar hep fiyatların yükselip kiraların aynı kalmasından.


  • okumakserbestbegenmeksart  (27.07.21 17:41:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.