[]

Güzel olduğunu düşündüğüm bi müzik yaptım bunu nasıl degerlendiririm?

Kime nasıl ulaştırırım?
 
birilerine ulastirma devri 90larda kaldi. yaptigin isleri online paylasacaksin, islerin iyiyse ve kendini iyi market edebiliyorsan zaten online topluluklar takipcin olmaya basliyor. oradan bir label sana teklif sunabilir (veya sen gidersin dersin ben "olaylar olaylar" ismimi duymussunuzdur... diye) veya zaten oyle bir seye gerek kalmaya da bilir cunku sen pastayi onlarla paylasmak istemeyebilirsin kendi muzigini produce edebiliyorsan pekala kendin de satabilirsin. kim gidip album aliyor artik?


  • robokot  (27.07.21 01:42:33) 
kime neden ulaştırmak istiyorsun onu bi de hele. ne bekliyorsun?

ona göre hayal kırıklığı olmasın sonra.
  • alperz  (27.07.21 06:44:30) 
Ya hobi amaçlı yapıyordum sonra beğendiğimi fark ettim. Öyle çok beklentim yok zaten hayalkırıklığı yaşamam. Müzikle uğraşmak hoşuma gidiyor. Bu alana kanalize olmam için motivasyon sağlar diye paylaşmak istedim


  • olaylar olaylar  (27.07.21 10:19:43) 
online olarak paylaşsan bile arada kaynayıp gidiyor. hep söylüyorum, beste yapmak, besteyi ulaştırmaktan daha kolay. kayıt sürecinden yayınlanmasına kadar olan emekle şarkıyı yayınladıktan sonraki emek bambaşka ve işin daha kötüsü o verdiğiniz emeğin karşılığını alamıyorsunuz. şöyle alamıyorsunuz, belki 50.000 kişiye dinletseniz 1.000 kişi beğenecek şarkınızı ancak o 50.000 kişiye ulaşmıyor hiç bir şekilde. parası neyse vermeniz gerekli kısa yoldan ulaşsın istiyorsanız.


  • solitary man  (27.07.21 13:58:54) 
cdbaby.com'a gir. üç beş kuruş para ile her türlü online platform'da müziğini yayınla. sonrasında eşe dosta mesaj atarak "ya şöyle bir şarkı yaptım linkleri bu. arkadaşlarınla paylaşır mısın?" diyerek bir kıvılcım üreteceksin. ateş yanarsa yanar. çok bel bağlama ama. yine de oltanı at.


  • alperz  (27.07.21 16:17:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.