Favori beyaz peyniriniz

Arkadaşlar selamlar, günlük olarak hangi beyaz peynirleri tüketiyorsunuz?

Özel olarak İstanbul için şunu mutlaka deneyin şuranın peynirleri güzel dediğiniz bir yer var mı?

Tahsildaroğlu ezine. Ama marketlerdeki tüm paketli peynirlerin olduğu dolaplarda 3 farklı rengi var bunun. Muhtemelen ne sütünden olduğuna göre işte renkleri. Benim sevdiğim onlardan hangisi bilmiyorum. Şarküteri reyonundaki abilerden istiyorum. Orada bu leş plastik kutuların içinde oluyor. Şahane peynir

  • cay koy geliyorum  (26.07.21 23:40:34 ~ 23:41:23)
Yaman Peynircilikten aliyoruz. Malkarada yerleri ama online alisveris var. Kasar, beyaz peynir hepsi harika.

  • balpolen  (26.07.21 23:52:58)
Tahsildaroğlu ezine keçi peyniri

  • tamam sakinim  (27.07.21 00:00:02)
İstanbul'da var mı bilmiyorum ama varsa ekici'nin beyaz peynirini denemenizi tavsiye ederim. Oldukça hafif ve lezzetli.

  • burty  (27.07.21 00:07:59)
İtimat'ın Ezine inek peynirinden memnunuz.

Kendi mağazasından alıyoruz. Tahsildar'dan daha iyi ve hesaplı bence.
  • chicha_v2  (27.07.21 00:10:58)
tahsildar +1. turuncu paket.

  • do you remember me  (27.07.21 00:13:00)
Önceden ekici severdim, yumuşak olduğu için. Şimdi aynı kıvamda yörükoğlu.

  • curukturpkokusu  (27.07.21 00:25:57)
www.google.com
Uzun linki idare edin. Altınkılıç Fatih Ezine, Migros'ta bulunuyor.

  • kobuzchu kiz  (27.07.21 01:14:30)
Altinkilicinkiler de guzel.

  • nax  (27.07.21 01:20:54)
Altınkılınç ya da Tahsildaroğlu.

Bunun dışında ezine’de Gedikoğlu diye bir firma var. Bazen oradan sipariş veriyoruz. Kaşarı beyazı zeytini çok güzel öneririm.
  • makarnacanavari  (27.07.21 01:34:43)
Ser Has kaşar peynirini çok beğenmiştim en son. Anpa grossta var. Online sipariş verirsem Taciroğlu keçi peyniri alıyorum fakat pahalı bence.

  • buzbebek  (27.07.21 01:37:30)
süzülmüş kardeşler'in peyniri. kırklareli'nde yapıyorlar.

  • biergarten  (27.07.21 07:23:40)
sütaş sitesinden sipariş veriyorum ertesi gün seçtiğim saat aralığında kapıya kendi araçları ile teslim ediyorlar .
süt , peynir çeşitleri , tereyağı ve yoğurt gibi alışverişlerimi neredeyse 2 yıldır hiç başka yerden yapmadım . eskiden de marketten sütaş alırdım eve kahvaltıya gelen arkadaşlarım peyniri mutlaka sorarlardı .
yeşil ambalajlı olanı beğeniyorum , bu sitedeki fiyatı da marketlere göre daha avantajlı .
www.sutas.com.tr
  • devilone  (27.07.21 09:18:53)
doğruluk %90 keçi beyaz peynir.

  • ceketimi alip cikcam  (27.07.21 09:21:57)
Baltalı'nın keçi peyniri çok iyi. Büşü de fena değil.

  • Bruce  (27.07.21 09:37:39)
Turkiye disinda oldugum icin senede bir kere falan gelenlere getirtiyorum. gecen sene sirf vakumlu paket rahat olur diye gondermisti kizkardesim. bu sene ozellikle ondan aldirdim. a101de satilan ahir peynir (siyah beyaz karton kutusu olan). tuz dengesi iyi, yumusakligi tam kivaminda (sert neredeyse kuru peynir sevmiyorum).

  • 2oda1salon  (27.07.21 09:41:02)
Kobak peynir. İstanbulda bulabileceğiniz yer var mı bilmiyorum ama internet mağazası da varmış.

  • inheritance  (27.07.21 11:05:17)
çanakkale'de bu işi çok iyi bilen bir akrabamız, marketlerde satılan paketli ezine peynirlerinden sadece tahsildaroğlu almamızı söylemişti. ben de genel olarak tahsildaroğlu alıyorum ama çok sık çanakkale'ye gittiğimiz için uygun fiyatlı peynir için ekremoğlu'na, pahalı ama çok güzel peynir için de peyziyade'ye gidiyorum. ikisi de doğrudan üretici oldukları için uygun fiyatlı oluyorlar.

mesela babam çanakkale'deyken ekremoğlu'ndan peynir alır. istanbul'da ise sadece bim'deki aknaz peyniri yiyor.
  • co2s2  (27.07.21 11:21:12)
mihaliç peyniri. hatta diyebilirim ki rakıya en yakışan peynir de -ezine'den ziyade- budur. ünal çiftliği güzel bir marka.

ezine peynirinde de doğruluk güzel.
  • mermize  (27.07.21 11:44:06)
Rk koyun peyniri. Her markette yok sanirim, bulamazsam inek-koyun karışık hangisi varsa onu aliyorum. Berk sütün koyun peynirinin de tadi guzel ama keserken parcalaniyor. Rk is the best.

  • passive aggressive  (27.07.21 23:10:25)