Vücudunun herhangi bir yerinde kalıcı olarak

tüy-kıl dökülmesi yaşayan var mı? Bu durum herhangi bir sağlık sorunu olarak görülmeli midir? Bacaklarımın ön tarafları kemiğe yakın yerlerde yaklaşık 1 yıldır hiç tüy çıkmıyor. Sanki lazer yaptırmış gibi. Bu durumdan memnun olmuştum aslında. Ancak sebebini düşünmeye başlayınca içime bi kurt düştü. Yorumlarınızı almak isterim.

Pantolondan falan olabilir. Normal

  • optimistbakunin  (26.07.21 23:13:39)
erkeğim, üst bacaklarımın ön tarafında oldu bu. yıllardır böyle, herhangi bir sağlık sorunu olarak görmemiştim hiç. pantolondan filandır heralde

  • king lizard  (26.07.21 23:23:17)
aynı şey bacaklarımın arka taraflarında olmuştu benim de. pantolon yüzünden oluyormuş. muhtemelen aynı durumdur.

  • cay koy geliyorum  (26.07.21 23:28:05)
Motosiklet çizmesinden dolayı benim de bileklerimin biraz yukarısına kadar döküldü ve bir daha da çıkmadı.

  • malheiros  (26.07.21 23:34:52)
Eşimin, babamın, hatta dayılarımda da gördüm aynısını ayak bileğinin hemen üst kısmında dökülmeler var. Çoraptan olduğunu düşünüyoruz. Bana sağlıkla ilgili bir şey gibi gelmedi, annem söylemişti ilk çorap mevzusunu. Çok mantıklı geldi.

  • hrvl  (26.07.21 23:43:41)
Erkek arkadaşımın bacağında böyle iki tane bölge var. Yaygın bir şeymiş anladığım kadarıyla. İnsanın deli gibi kot giyesi geliyor lazer yerine.

  • ruhen hastayim ben  (27.07.21 00:01:49)
dar pantolonlar ve cogu zaman coraplar yapabiliyor ama seker hastaligi sebebiyle de bacaklardaki tuyler dokuluyor diye biliyordum bi kontrol ettirebilirsiniz belki.

  • in vino veritas  (27.07.21 00:23:23)
yaş aldıkça dökülme artabilir. benim stresli dönemlerde sakalımda minik yuvarlak bölgeler dökülüyor. ama psikojenik dökülme benimki.

  • 9kuyruklukedi  (27.07.21 01:34:07)
Bizim ailedeki kadinlarda bacakta var. Bende de var.

  • balpolen  (27.07.21 01:37:00)
@balpolen sadece bacakta mı? Belli bir yaştan sonra mı oldu?

Sanıyorum bende çoğalacak bu durum, parça parça yok oluyor. Alopesi deniyormuş biraz araştırdım ama.
  • buzbebek  (27.07.21 01:41:42)
Evet, bizde alt bacagin on kisminda. Annemde, bende, teyzemde herkeste var. Zamanla benim daha da genisliyor kil cikmayan yer. Annemin de oyle ama baska yerlere sicrama yok

  • balpolen  (27.07.21 13:17:07)