[]

Eczacılar, diş hekimleri, avukatlar, iş bulma sorusu

Eczacılar, diş hekimleri, avukatlar nasıl iş buluyor? Kariyer sitelerinde eczacı, diş hekimi, avukat ilanı görmüyorum hiç. Devlette çalışmaları da sınavla oluyor bildiğim kadarıyla. Bu kadar mezun ne şekilde iş buluyor? Eczane, diş kliniği, hukuk bürosu açmak o kadar kolay değil diye biliyorum. Kira ve önemli giderler oluyor. Böyle bir durumda ne yapıyorlar? Yeni mezun bir eczacının, diş hekiminin, avukatın yaptığı şeyler neler?
 
Eczacıları bilmiyorum ama Avukatlar için ilanlar var, ayrıca staj yapmak zorundalar ya yine kendi ekosistemlerinden network ile buluyorlar.

Eczacılar içinde aynı sistem geçerlidir muhtemelen, babasında para olan basıyor parayı açıyor dükkanı, parası olmayan garibanlar eczacı kalfası gibi takılıyor.
  • paramolacak  (26.07.21 22:50:42 ~ 23:11:41) 
Avukatlar için söyleyebilirim; yeni mezunken ist için baronun ilan sayfasını kullanıyoruz genelde. Çoğu arkadaşım ordan iş buldu, ben okuldan bi hocamın referansıyla bi şirketin hukuk departmanında başlamıştım. Onun dışında kariyerde, linkedIn da ilanlar oluyor.


  • hindistan cevizi  (26.07.21 22:51:35) 
Eczacılar sadece eczanede çalışmıyor. İlaç şirketlerinde çalışan bir çoğunluk var. Artık her bölgede belirli sayıda eczane olduğu için kafasına estiği gibi eczane açamıyor ve şu an açılabilecek eczane yerleri şehir merkezlerinden uzaklaşmış durumda. Merkezi bir yerde istiyorsa devir alabilir.

Diş kliniğinde çalışan çok diş hekimi var, kendini yerini açmak çok masraflı ve malzemele hep ithal. Genelde diş hekimleri birbirlerine haber veriyor bizde eksik var şurada eksik var gibi.
  • jazzabel  (26.07.21 23:33:34) 
Eczacılar alohanın dediği gibi artık o kadar kolay eczane açamıyor. Ecza depolarında, ilaç firmalarının ofislerinde çalışan çok eczacı var. Hastanelerin içindeki eczanelerde, ecza depolarında, kozmetik firmalarında, ruhsatlandırma firmalarında çalışabiliyorlar.

Diş hekimleri de devlet veya özel kliniklerde çalışmanın yanında çantacı diye tabir edilen, bazı özel klinik lerde sadece kendi branşındaki hastalar için komisyonla çalışanlar var. Mesela klinikte ortodontist çalışmıyor ama dışardan ortodontist gelip tel takıyor, kliniğe hastadan aldığı ücretin bir kısmını veriyor.
  • curukturpkokusu  (27.07.21 12:17:56) 
avukatlar için çok var.
eczacılar için "eczacı" şeklinde alım yapmaz ilaç firmaları ama ornegin ruhsatlandırma departmanı, farmakovijilans departmanları genellikle eczacılardan olusur.

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (27.07.21 13:27:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.