[]

Turkcell Bayisi Yaşlı Anneannemize Sürekli Yeni Hat Satıyor

Selamlar,

Artık bunama/Alzheimer belirtileri gösteren 81 yaşındaki anneannemiz telefonunu çaldırdığını düşünerek Turkcell bayisine gidiyor. Yeni sim kart vermek yerine kendisine 1 yıllık taahhütlü, 50 TL* ödemeli yeni hat satıyorlar. Bu 1,5 ay kadar önce oluyor.

Bugün öğreniyorum ki birkaç gün önce yine bir hat satmışlar.

Bu işte bir kötü niyet olduğunu düşünüyorum. Aynı şehirde yaşamadığımız için gidip hesap soramıyorum. Aslında geçen seferki durum için bayiye gitmiştim. "Kendi rızasıyla istediği ve kendisine birkaç kez emin olup olmadığını sorduğumuz için bu işte bir yanlış yok" cevabını almıştım. Bayi kapanmak üzereydi ve ertesi gün de ayrılmak zorundaydım. Olayın peşine düşememiştim.

Şimdi ise Turkcell müşteri hizmetlerini arıyorum ama bir insana ulaşamıyorum.

Bu durumda ne yapılabilir? Aklıma Tüketici Hakem Heyeti geliyor ama bu durumda hakkımız var mı, bilemiyorum. (Aynı ilçede yaşayan kardeşim veya onun çocukları da durumla ilgilenebilir.)

* Ben Bimcell kullanıyorum ve sadece 23 TL ödüyorum. Taahhütsüz ve internet dahil. Mesaj hizmetini bile kullanmayan bir insana ise 50 TL'lik fatura kesiyorlar. Bir de kampanyalı fiyat bu!

Teşekkürler.

 
Şikayet et dava aç. Kesin bilerek yapıyorlardır 81 yaşındaki kadın hele hele alzaymır diyorsunuz. Bu belli olur. Sistemde de gözükür illa. İnsallah o 50 lira onlardan fazlasıyla çıkar var boyle karaktersizler


  • optimistbakunin  (26.07.21 23:03:18) 
Mahkeme kanalı ile vasi olarak atanacaksınız. Turkcell e müzekkere yazılacak hat satılmaması için.


  • Mistyimage  (27.07.21 00:18:03) 
akil sagliginin yerinde olmadigini devlete ispatlayip vasisi olmaniz lazim. yoksa bence yapabileceginiz cok bir sey yok. durumuna uyananlar faydalanmak isteyebilir hesaplarini bosaltabilir (kandirip beraber bankaya / bankamatige goturup) falan hep olan seyler bunlar. o yuzden bu islemi bir ara yapip hayatinin kontrolunu kendi elinize almaniz lazim.


  • robokot  (27.07.21 01:54:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.