[]

İrlanda'daki teenager problemi nedir tam olarak? Sadece burada mı var?

Merhabalar

Özellikle dublin'deki bu teenager problemi nedir tam olarak? Özellikle bu temple bar kısmında her tarafı berbat mı ne ediyorlarmış, insanlara saldırıyorlarmış özellikle kuryelere falan, başka avrupa ülkelerinde de var mı böyle bir sorun?

Nedir asıl nedeni?

 
dublinde yaşayıp, temple barda barmenlik yapan bir arkadaşım var. bir kere bile bahsetmedi böyle bir şeyden. belki aklına gelmemiştir, belki de gerçekte o kadar büyük problem değildir bu durum bilemiyorum.


  • cay koy geliyorum  (26.07.21 23:03:26) 
Irlanda'dan bildiriyorum; Teenager'lar cezadan muaf, garda'nin (Irlanda kolluk kuvveti) ergenlere karsi hicbir yetkisi yok. Okullar kapali, havalar guzelken ergenler ergenlik yapiyorlar. Dur diyen de olmadigi icin bazen abartiyorlar.


  • sertac akin  (26.07.21 23:18:03) 
Ingiliz gencligini iyi tanirim ama irlanda ozelinde bilgim yok. Ama surda cok fena patladi gozumde irlanda: eksisozluk.com teenage ler her yerde problem genel olarak, bagira bagira konusurlar, grup icinde birbirlerini ispatlamaya calisirlar,kimisi sebeklik yapar grubu guldurmeye calisir, kimi gangsta takilir. Teenlerdeki genel problemin kaynagi zannimca hiphop, rap, gangsta kulturu. Bu siyahi rapciler genclerin beynini zehirliyor bildigin asi tavirlar, ot icme, istedigi kizla takilma, nerden geldigi belli olmayan zenginlik, asabiyet vs yuceltiliyor bu rapciler yuzunden. Muzik sektoru bildigin bunlarin elinde. Zencisiz ayakkabi reklami dahi cekemezsin, 20 yil cezasi var. Gettoculuk coolluk oldu. Bizde nasil kurtlar vadisi, mafya dizileri bir jenerasyonu etkilediyse meslek liselerinden, varoslardan binlerce Polat kopyalari, agir abiler topluma yayildiysa bunlar da getto rapcilerin tavirlarini taklit ediyorlar. Avrupa da bizden farkli olarak bir baska olay da teenagelerin taskinliklarina mudahale edecek dayi, amca, esnaf vs olmamasi. Bizde atiyorum otobuste bagira bagira konusup guluyor, milleti rahatsiz ediyor gencler, ordan bir dayi cikar huop gencler biraz sessiz, terbiyesizlik yapmayin, saygi kalmadi falan bir mudahale olur, bunlarda caddede kavga cikiyor polis gelmeden kimse olaya mudahale etmiyor, 50 kisi 1 kisiye dalsa disardan kimse mudahale etmiyor genelde.


  • neverletyougodown  (27.07.21 00:15:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.