[]

website boyutu artınca ne yapmalı

site 400mb - 500mb civarlarında

standart bir hostingim var orada deneme yapıyorum ama 5dk da anca açılıyor site.

bu durumu hızlandırabilmek için hosting'in hangi özelliğini arttırmam lazım?

 
developers.google.com

şurada benchmark testi yaptırıp sitenin kendisinde problem varsa onları düzeltin, yoksa hosting'i değiştirmeniz gerekir.
  • nahtoderfahrung  (26.07.21 12:11:44) 
Hocam 400-500 mb websitesi olmamalı. Neyin boyutu bu, resim video falan mı?

Statik dosyalar (resim video vs) için CDN, düz veri (blog yazısı vs.) için database kullanmanız lazım.

Bir de tabi her şeyi tek seferde göndermeyin, ihtiyaç neyse onu gönderin vs.
  • plutongezegendegilmi  (26.07.21 12:33:04) 
Fotoğrafları optimize etmelisiniz. Ayrıca video ya da dosya eklediyseniz kendi sitenizde barindirmamalisiniz


  • haysiyetsiz nane  (26.07.21 14:00:02) 
website de barınmak durumunda maalesef bu durumda ne yapmalı?


  • duyurukullanıcısı  (26.07.21 14:14:24) 
Sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok, sunucunuz istediği kadar güçlü olsun, karşı tarafın 400mb dosya indirmesi lazım her türlü. O da bağlantı hızına göre dakikalarca sürebilir.


  • plutongezegendegilmi  (26.07.21 14:37:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.