kredi kartı sorusu

Kredi kartından harcama yapıp ertesi gün ödemek istiyorum yani borç kalmasın hiç. Bunu hangi gün yapabilirim? Yani borcun göründüğü tarihten bir gün önce harcama yapsam ertesi gün görünür mü? Hangi gün bu?

istediğin gün yaparsın,istersen önden para yatırıp gidip alışveriş yaparsın o bakiyeden düşer.

  • duptıs  (26.07.21 00:07:13)
borç olarak görünmez aslında ekstre kesilene kadar ama toplam bakiyenden takip edersin borcunu toplam-mevcut=borç olacak şeklinde.

edit: ama bunun için banka kartı daha mantıklı değil mi? niye uğraşasın bu kadar?
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (26.07.21 00:18:32 ~ 00:22:01)
çok saçma soru olmuş bu. harcama yaparsın, genelde anında bazen 1-2 gün sonra borç gözükür. ödersin öyle. istediğin zaman ödeyebilirsin ama. istersen harca 2 dk sonra öde farketmez. yansımasına gerek yok. limitten düşer zaten.

  • jelly bear  (26.07.21 00:19:17)
Aninda yapabilirsin. Sen harcama yapinca kredi kartinin limitinden hemen dusuluyor zaten o tutar. Parayi hemen yatirirsan hemen eskiye doner limit, dolayisiyla borcun kalmaz.

  • ardt  (26.07.21 00:20:06)
madem para var. doğrudan banka kartı ile harcama yapın, kredi kartı ile uğraşmayın

  • co2s2  (26.07.21 11:11:41)
istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

banka kartı denmiş ama kredi kartının puan avantajı da var. ek olarak, banka kartını kaptırırsanız sizin paranız gider. kredi kartını kaptırırsanız bankanın parası gider. banka kartı yerine ön ödemeli kart da düşünebilirsiniz.
  • inheritance  (26.07.21 12:21:31)
Co2s2 banka kartı ile ödeme kabul etmeyen yerler var hiç denk gelmediniz mi?

  • diffarentiationation  (26.07.21 12:52:42)
@ diffarentiationation : banka kartı kullanmadığım için denk gelmedim. doğrudur, olabilir.

  • co2s2  (26.07.21 14:05:35)