pepsi twist kalori

pepsi twist 2,5 kalori, üzerinde şekersiz demekte.

şimdi bu sıfır kalorili asitli içecekleri içmenin zararı var mıdır?

zararı var mıdır mı? vardır da çok yani yaz yaz bitmez. kalori mevzusunu bilmem ama buradaki en önemsiz mevzu kalori olabilir. şeker olmasa da içinde şekerden beter tatlandırıcılar bulunur başka bir sürü zararlı işlenmiş ıvır zıvırın yanı sıra.

sürekli tüketimde kalbe zarardan kanserojenliğe, kemiklere verdiği zarardan böbrekler üzerindeki etkilerine kadar bir dünya zararı olan içecekler oluyor bunlar kabaca.
  • nimberjack  (25.07.21 21:28:39)
pek kola içen birisi değilim, senede toplasan 2-3 litreyi geçmez.

Bugun çok fazla ydolaştım, sıfır kaloriyi görünce denemek istedim. iced latte bile 74 kalori oldugu dünyada sıfır kalorili serinleten bir içecek nasıl olur su mu bu diye düşünmeden edemedim.
  • liberal  (25.07.21 21:34:12 ~ 21:34:22)
Kalorisi o.
Zarari konusunda kanitlanan birşey yok.
examine.com
  • logisticsmanager  (25.07.21 21:52:10)
benim anladığım kadarıyla kalorisi az olabiliyor ya da hiç kalorisi olmayabiliyor çünkü içerisinde hiç besin değeri içeren madde de yok. yağ yok, protein yok, şeker yok, o yok bu yok şeklinde gidiyor, bunlar da "kalori de yok" anlamına geliyor galiba, konunun uzmanı değilim de anladığım bu.

şu healthline linkine bir bakabilirsiniz, birtakım makalelere verdiği linklerle bazı olası zararlar anlatılmaya çalışılmış.

www.healthline.com

sanırım doğrudan içeceklerin kendisinin verdiği zararlara ilişkin az sayıda çalışma bulunuyor. fakat malzemelerin kendisi zaten zararlı benim anladığım kadarıyla (mesela tek başına aspartamın zararlarına bakılabilir, ya da bu tip içeceklerde kullanılan diğer şeker türlerinin). toplamda en azından bir yararları olmayan içecekler olduğu belki daha rahatlıkla söylenebilir.
  • nimberjack  (25.07.21 22:15:19)
İç gitsin 3 günlük dünya
Neyin zararı yok ki her yanımız kimyasal
İlla ki bu da zararlı bence her hazır şey gibi tabi
  • photo85  (25.07.21 22:55:55)
sanırım sadece dişlere zararı var çünkü manyak diş taşı oluyor içmeyi artırınca.

  • aokp  (26.07.21 01:19:52)