Kavga kıyamet ayrıldığınız hatunun babasının hastalandığını öğrenseniz..

covid olmuş.

1. ne ararım ne mesaj yazarım. artık birbirimizin hayatında olmadığımız için gerek yok bu tür aksiyonlara.

2. "babanın covid'e yakalandığını öğrendim, geçmiş olsun. durumu nasıl?" tarzında kuru ve mesafeli bir mesaj yazarım sadece.

3. ayrılmış olsak bile, geçmişteki beraber güzel günlerimizin hatırına, ilgili ve duygusal bir yaklaşım tarzıyla zor gününde ona desteğimi hissettiririm.

siz olsanız hangi şıkkı seçerdiniz?

ilave 1: ayrılığın süresi henüz sıcak, 15 gün.
ilave 2: "kavga kıyamet" kısmının biraz ucu açık kaldığını fark ettim. şöyle söyleyeyim; küfür hakaret olmadan, sert bir tartışma yaşandı aramızda, ikimiz de çok yükseldik ve nihayetinde ilişki bitti. ama bir daha yüz yüze bakamayacak bir durumda falan da değiliz yani, o seviye bir hal yok. yolda karşılaşsak, selamlaşır konuşuruz.

Şu an bir dostluğunuz yok
Yardıma da ihtiyacı yok

Bu durumda neden arıyorsunuz ki? Her güzel gün geçirdiğiniz kişiyi arıyor musunuz?
  • kisa  (25.07.21 18:04:39)
kavga kıyamet ayrılma söz konusuysa 1 tabii ki. diğer iki şık bir şekilde baş ağrıtır istesen de istemesen de.

  • mermize  (25.07.21 18:05:34)

  • grimavi  (25.07.21 18:11:43)
1.
Ne sıfatla ne alaka? Msj atılsa sinir olurum hatta karşı taraf olarak.

Kavga kıyamet ayrılmasaydık belki 3. Yani covid değil de ölmüş olsa vs aranır tabi de. Kendisinin bile değil babasının hasta olmasından haberinizin bile olmaması gerek şu an.
  • rewlack  (25.07.21 18:15:53)

  • in vino veritas  (25.07.21 18:38:32)
2. sonuçta bir yaşanmışlık var + hastalık söz konusu. düşmanım dahi olsa geçmiş olsun derim. maksat insanlık.

  • rose parks  (25.07.21 19:17:15)
Arayınca da yanlış anlar diye aramazdim

  • olaylar olaylar  (25.07.21 19:24:40)
geri dönmek istiyorsan ara, ne alaka diyorsan 1. olması gereken 1.

  • anais  (25.07.21 19:39:57)
Eğer sevgim halâ bitmediyse kalbim korkunç kırık değilse 3, aksi ise 2. Hayatımın bir zamanını geçirdiğim insan ve en değerlisi hasta olmuşsa elbette sorarım. Bana sorarsa da iyi gelir. Ki, aynını yaşadım. Gerçekten o kötü zamanında güç oluyor.

  • mslny  (25.07.21 19:42:02)
Sadece pozitif mi yoksa yatak döşek hasta mı? Ikinci durum olduğunu varsayarsak;

Insan olan 2'yi yapar.
Ben 1.
  • ryhmer  (25.07.21 19:48:24)
barismak istiyosam tamamen bahane maksatli ararim 2,3
bittiyse 1

  • ala09  (25.07.21 21:00:26)
2. cunku arada ne yasanmis olursa olsun insaniz. hastalik, kayip gibi durumlarda iletisime gecilmeli diye dusunuyorum. ben su ana kadar hep boyle yaptim hicbir sakincasini gormedim, kendimden de bir sey kaybetmedim.

  • e mice  (25.07.21 21:27:27)
1 ama muhabbeti yeniden canlandırmak istiyorsan başka

  • Mossy  (25.07.21 21:35:04)
Durumu ağırlaşırsa, vefat durumu olursa ararım sadece.

  • jazzabel  (25.07.21 21:52:05)
2 ya da 3

Eski erkek arkadaşım annemin vefatında hiç beklemediğim halde cenazesine gelmişti (tanışmıyorlardı bile)

İnsan öyle anlarda düşmanından bile olsa destek görünce, tevazuyla karışık bir güven hissediyor hayata karşı..
  • love and trust  (25.07.21 22:28:07)
love and trust +1

beni de annem vefat ettiğinde eski sevgililerimin çoğu aramıştı, cenazeye gelen olmuştu.
gerçi hiçbiriyle kavgalı değildim ama yine de 2 ya da 3'ü seçerdim.
insanlık başka, sevgililik başka.

illa "durumu nasıl?" diye sormaya veya duygusal bir tarza gerek yok.
geçmiş olsun demek de yeter.
  • blatta hiberna  (26.07.21 14:26:15 ~ 14:28:34)