[]

Afgan'lar ne alaka?

Hadi Suriye sınır komşusuydu diyelim. Avrupa'yla anlaşma yapıldı 3 milyar dolar karşılığında mülteciler Türkiye sınırları içinde tutuldu blabla...

İyi de bu Afgan'lar ne alaka? Sınır komşusu bile değiliz, gelenler silme erkek. Hükumet bu konuyla ilgili bi açıklama vb yaptı mı?

Aşağıda link'teki video ülkenin gelecek 20 senesi ve sonrası için dehşet verici değil mi?

twitter.com

 
Türkiye ne kadar Sünni olursa, sekülerlikten uzaklaşırsa siyasal İslamcılar için o kadar iyi.ellerinden gelse otobüslerle afganları buraya getirirler. Belki de zaten yapıyorlardır bilemeyiz.


  • potsdamer  (25.07.21 13:08:20) 
komplo teorisi diyenler olacaktır ama bunların hepsi 2023 seçimleri öncesi oy demek.

akp bu seçimi kaybetmemek için elinden gelen her yolu deneyecektir. zaten 5 senedir ülkede duran suriyeliler seçmen olacak ama bunların da desteğini almak isteyecektir.

bir de, laik t.c. yi beğenmiyorlar, ne kadar sünni, islamcı olursa, onlar için laik t.c. nin ortadan kalkması o kadar daha kolay olacaktır.

1950-60lar dan itibaren yürütülen ve bayraktarlığını 1980 lerde erdoğan'ın aldığı (bkz: yeşil kuşak) projesinin mutlak amacı zaten buydu.
  • summerof69  (25.07.21 13:16:34) 
Anadolu'yu ikinci Ortadoğu yapmak istiyorlar sanırım.


  • vizivozo  (25.07.21 13:26:05) 
Afganların asıl amacı TR değil, AB ye yerleşmek.
E bu adamlar nerden nasıl gidicek AB ye, fiziki olarak bizim coğrafyamızı kullanmak zorundalar.
AB bunları alıcak mı ? tabiki hayır
Afganlar bunu biliyor mu ? tabiki evet
Biz bi yola çıkalımda AB ye gidersek süper olur gidemezsekte en azından TR de kalırız kafası ile geliyorlar.
Reis'te bunları şu an memlekete doldurup 1-2 sene sonra AB'ye bana para verin ulan eğer vermezseniz salarım bunları üzerinize kozunu oynayıp sıcak para girişi yaptıracak memlekete.
  • paramolacak  (25.07.21 14:57:32) 
sınır komşusu değiliz de adamlar pakistan'a gidecek değiller herhalde. buraya gelip aylık 500 lira bile olsa sanayide çalışmaya muhtaçlar.
oy moy için diyenlerin insanlıkla alakası yok. ki dert türkiye değil, ab.

bizzat akpnin de parçası olduğu şekilde taliban cesaretlendirilip güçlendirildi. abd işler sarpa sarınca çekti gitti ama bunun hesabını Nato ülkeleri paşa paşa ödeyecek.
İnsanlar neden taliban altında yaşasınlar? yazık, gelebilden canını kurtarma derdinde. ya orada kurşuna dizilecekler ya da burada günde 20 liraya inşaatta çalışacaklar. siz hangisini seçersiniz?

ki iktidarda akp var diye bile 2013'ten sonra 100.000'e yakın türk Avrupa'ya Kanada'ya ABD'ye göçtü. insanlara Amsterdam'a Berlin'e gelmeyin, gidin konyalılarla yaşayın bile diyemezken evleri bombalanırken kurşuna dizilirlerken gelmelerine saşmayalım lütfen.
  • patronaj1  (25.07.21 16:41:18) 
Haha. Aynı suriyeli hümanizmini kasanlar var. Bu akp'lilerde hiç akıl yok.

Artık göç almaktan kaynak yetmiyor. Sen avrupadan hümanist misin, değilsin. Sadece aptalsın. Bu kadar insanın gelmesi demek pahalılık demek, işsizlik demek.
  • integrative  (25.07.21 16:47:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.