Şiddete uğramak hk.

Merhaba,
Tatil dönüşü bir benzinliğe uğradık. Eşim benzin alırken ben kadınlar tuvaletine gittim. Sıra bekliyordum içeriden bir kız çocuğu (8-9 yaşlarında) çıktı. İçeri girince sifonun çekilmediğini fark ettim. Keşke sifonu çekseydin burası pis kalmış dedim. Bir cevap vermedi ben de tuvalete girdim. Yandaki tuvalette ablası varmış. Kendi çıkınca bağırarak benim kardeşim yapmamış onu bilip bilmeden konuşma falan diye konuşmaya başladı. Neyse sonra gidip annelerini çağırmışlar. O sırada ben hala içerideydim. Siz benim çocuğumu nasıl azarlarsınız kim oluyorsunuz siz çıkın ben size tuvalet nasıl temizlenir göstericem diye bağırmaya başladı. Arada bir erkek sesi geldi hadi gidelim boşver diye. Kadın da hayır gitmiyorum ben göstericem ona gününü, içeride bu kadar uzun süre kalınmaz hanımefendi bütün herkes sizi bekliyor hadi çıkın artık diye bağırmaya devam ediyordu. Ben de çıktım. Etrafıma baktım kim diye bir kaç insan vardı onlarda öyle bana bakıyorlardı gitti sanırım diye döndüm ellerimi yıkadım. Arkamı dönmemle birinin üstüme atlaması bir oldu. Şok oldum zaten. Kollarımdan tutarak beni sarsıyordu bağırıyordu. Ben de neye uğradığımı şaşırdım napıyorsunuz ya bırakın beni diye kurtulmaya çalıştım. Ama yok sımsıkı tutup kollarımı burmaya falan çalışıyordu. Ben sizin çocuğunuzu azarlamadım düzgünce keşke şifonu çekseydin dedim bırakın beni diye söylendim ama yok. Benim kızım yapmamış o içeri girmeden öncede pismiş siz bilip bilmeden nasıl benim kızımı azarlarsınız diye bağırmaya devam ediyordu. Ben nereden bilebilirim çıktığında ben içeri girdim ve sifon çekilmemişti dedim. Kadının büyük kızı tuvalete geldi o arada bırakın annemi diye bana bağırıyor. Ben de o beni bıraksın kim kimi bırakmıyor diye kollarımı çekmeye çalışıyordum. O sırada da kadının eşi tuvalete geldi. Kadın nasıl beni bıraktı hatırlamıyorum. Bu sefer eşi bağırmaya başladı herkes pisletiyor insan böyle çocuğu azarlar mı o yapmamış bile diye, sonra da gittiler. Kızı azarlayıp bağırdığım falan yok, durumu ablası nasıl anlattıysa annesi büyük bir sinirle gelmiş. Ben bir süre sonra çıktım ve marketin çıkışında bekliyorlardı. Orada hala bağırmaya devam ediyordu. Şans eseri markette alışveriş yapan bir trafik polisini gördüm ve gidip durumu anlatıp şikayetçi oldum. O arada eşim bizi uzaktan görüp yanımıza geldi. Konu jandarmaya aktarıldı. Jandarmayı beklemeye başladık arabamızda. Kadının eşi gelip olayda haklı ya da haksız aramıyorum olan oldu büyütmeyelim lütfen şikayetinizi geri çekin herkes düzgünce yoluna gitsin saatlerce sürünmeyelim karakollarda dedi. Eşinizin yaptığını normal mi karşılıyorsunuz, hiçbir şey olmamış gibi yolumuza devam mı edelim dedik hala ısrar ediyordu, madem öyle eşiniz doğru düzgün gelip özür dilesin dedik siz de benim kızımdan özür dileyin öyleyse dedi neden biz kızınızı darp mı ettik zarar mı verdik dedik çocuk çok üzüldü sizin çocuğunuz var mı dedi yok ama bu eşinizin saldırması anlamına gelmiyor dedik kabul etmedik. İfade verdik darp raporu aldık. Kadını da darp raporu için hastaneye götürdüler hastanede tansiyonu düşmüş uzun bir süre kaldı. Raporlar çıkınca bize gidebilirsiniz dediler ve yola devam ettik. Onlar ifade için karakola geri döndüler. Kolum kıpkırmızıydı kan toplamıştı yanıyordu sadece onun acısının farkındaydım. Dönerken elime dezenfektan döktüm ve ellerim yanmaya başladı. Meğer bir sürü tırnak izi varmış o anda farketmemişim. Raporda da sağ ön kolda yaygın hepiremi yazıyor tırnak izleri yazmıyor doğal olarak. Olay tuvalette olduğu için kamera da yok. Tuvalete eşi ve kızı geldiği için şahit gösterebilirler diye düşünüyorum. Bir de yalan beyanda bulunurlar mı bilmiyorum olay nasıl ilerler? Daha önce böyle bir durumla karşılaştınız mı? Nasıl ilerlediniz?

İyi yapmışsınız darp raporu alarak. Tam olarak aynısı olmasa da darp raporu alınan bir olay olmuştu. Dava açılmıştı. Dava açılırsa mahkemeye çıkabilir. Dava açılıp açılmayacağını sorabilirdiniz.

  • dissendium  (25.07.21 01:11:54)
Çok geçmiş olsun en iyisini yapmışsınız. Ortalık kadın erkek farketmeksizin psikopat dolu. Herkes yaptığının bedelini ödemeli. Saatlerce karakollarda sürünmek istemeyen ona göre hareket edecek. Umarım sizi çok uğraştırmaz süreç.

  • hrvl  (25.07.21 01:15:09)
Daha önce yaşadım, alt komşumla olan aşağılık herifle bir tartışmamız oldu sonra kendisinden şikayetçi oldum o da benden oldu süreç tam dört yıl sürdü. (Önce takipsizlik çıkmıştı ona itiraz ettim bozuldu, sonra darbe, hakim değişikliği derken uzadı) Üstelik biz uzlastik ve o şekilde olay nihayete erdi. Bu dört yıl boyunca ağır depresyon geçirdim zira hakimlik sınavlarına girmek istiyordum bir yandan hakkımda kovuşturma var (karşılıkli tehdit idi iddianamede). Şimdiki aklım olsaydı şikayetçi olmazdım. Zira o kadar insanı yoran bir surec ki, şimdi adliyelerde her gün avukat olarak gidiyorum hiçbir olayın içinde olmamama rağmen geriliyorum, üzülüyorum.

Yaşadığınız üzücü, tabi ki şikayetçi olmak isteyerek doğru olanı yapmışsınız. Ama karşı taraf da pişman olmuş anladığım kadarıyla.

Öncelikle darp raporundan sonra dosya kolluktan savcılığa geçecek savcılık bu aşamada söz konusu suç uzlastirmaya tabi oldugundan (basit yaralama) uzlaştırmaya gönderecektir diye düşünüyorum. Bu aşamada anlaşabilirsiniz, yine özür talebinizi yinelersiniz veya atıyorum bir kuruma bağış yapmalarini vs şart kosarak uzlasabilir ve bu şekilde olayı noktalayabilirsiniz.

Uzlaşmak istemezseniz savcılık iddianameyi mahkemeye gönderir darp raporu olduğu için ceza dosyası açılır ve duruşmalı olarak görülür. Bir kez mutlaka gitmeniz gerekir hakim huzurunda da beyaniniz alınır. Tüm taraflar dinlendikten sonra ifadelerin hızına bağlı olarak birkaç celse sonra karara çıkar. Karşı taraf muhtelemen sabikasi olmadığı için kendisine verilecek ceza paraya çevrilir sonra da geri bırakılir (hagb) yani kadın o saatten sonra memur falan olmayacaksa etkilemez bundan sonraki hayatını.

Yargılama süreci oldukça stres dolu, ben olsam ugrasmazdim, gerçekten pişman olduklarına inanırsam.
  • sanguine  (25.07.21 01:26:01)
Nihayetinde gereksiz bir tartışma gibi geldi bana. Sonuçta 5 yıldızlı otel değil alt tarafı benziklik tuvaleti. Yani mahkeme ne karar verir bilmiyorum ama sonuçta siz haklı çıkarsınız büyük ihtimal.

Karakterinizi bilmiyorum, bu tarz olaylarda hak aramak yerine sessiz kalmayı tercih edersiniz daha çok mutlu olursunuz. Burası Türkiye. Kimi, nasıl düzelteceksiniz?
  • kanlakarisikyagmur  (25.07.21 02:45:35 ~ 02:45:58)
Maalesef kamera yok, sizi doğrulayacak şahit yok. Ben olsam uzlaşmaya giderdim. Arkasından bir şey çıkmayacak, esasen benim de başımdan geçti o zamanlar. tartaklandım ama bir sonuca varmayacağını anlayınca uzlaşmaya gittim (2-3 sene sonra)

Şikayetçi olma durumunuz yeterince canlarını sıkmıştır, ifadenizde özür karşılığında uzlaşı+1
  • neysene  (25.07.21 02:46:22)
Çok büyük bir yaralama olmadı ama hiçbir şey olmamış gibi yollarına devam etmek istemeleri de çok sinir bozucuydu. Saldırmaktan utanmıyor özür dilemeyi bile kabul etmiyor. Bir de onları yollarından etmiyim diye şikayeti geri çekmemi teklif ediyorlar. Bundan sonra başka bir insana saldırırken her şeyi tekrar düşünür.

Uzlaşma kısmını bilmiyordum bilgiler için çok teşekkürler.
  • titanyum  (25.07.21 09:30:00)
Uzlaşmanız mantıklı olur. Muhtemelen derslerini de alırlar, bir daha iki kere düşünüp hareket ederler. Herkes, hak edene sizin yaptığınız gibi davransa millet daha bi akıllı olur.

  • Fusha  (25.07.21 10:37:36)
Uzlaşmayın sakın, sonuna kadar gidin ki başka insanların canlarını yakmadan önce oturup düşünsünler. Zaten dava açılırsa her duruşmaya gitmeyeceksiniz, varsın yıllarca sürsün. Uzlaşırsanız rahatlarlar. Şikayetinizi geri de çekmeyin.

  • medusa  (25.07.21 14:29:00)
Bu kadar ugrastiklari bile ders olmustur kadina, arabadakiler de haddini bildirmislerdir siz yokken.

  • brkylmz  (25.07.21 16:20:19)
buyuk kiz hayatinin dersini almistir. annesinin korumaci kavgaci tarafini gorup olaylari yalanla buyutmekten hoslanan, kaos bekler bir tip olmus. karakola kadar gitmeniz bile yetmistir onlara, usenmediginiz icin tebrik ederim.

sifonu kucuk kiz cekmedi sahiden galiba, yoksa bu kadar alinganlik da yapilmazdi gibi.

gecmis olsun.
  • pardonazbirbaksanız  (25.07.21 16:52:12)
@pardonaz +1500

Polis çagirip olayin ustune gitmeniz iyi olmuş. Böyle insanlar baskalarina şiddet uygulamamaları gerektigini bu şekilde ögrenecekler.
  • chitosan  (25.07.21 18:22:41)