[]

Pozitif gebelik testinden sonra?

Bu sabah idrar testim pozitifti, şu an bayram tatili, İstanbul'da yani evde değiliz ve pazar günü Kapadokya'ya gideceğiz - 4 gün kalacağız. Son regl tarihinin üzerinden 4 hafta 2 gün geçti, folik asit kullanıyorum halihazırda. Hemen doktora gitmek gerekiyor mu? Eve dönmemize daha 15 gün var.

Ailelere ve arkadaşlara hemen söylemeyelim diyoruz o yüzden kimseye soramadım :)


 
Hayırlı olsun öncelikle. Korona olmamaya çok dikkat etmelisiniz, anladığım kadarıyla tatildesiniz. Corona da ortaya çıkan yüksek ateş malumunuz gebelik için tehlikeli bir durum.


  • nucleon  (23.07.21 10:44:25) 
Hayırlı olsun. Bence 12. Haftaya kadar söylemeyin. İlk 12 hafta riskli çünkü. Sonra rahat rahat söylersiniz hatta cinsiyet de belli olmuş olur. Hemen doktora gitseniz de olur gitmeseniz de. Ben olsam meraktan giderdim:) tahminim 10 gün sonra kalp atışını duyacaksınız:)

Not: 7 aylık hamileyim
  • suicides underground  (23.07.21 10:50:59) 
hemen doktora gitmene gerek yok, esim ingiltere'de ilk doktora 10. haftada ilk scana 12. haftada girdi. yani en azindan burada durum boyle, oncesinde randevu verilmiyor


  • try again fail again fail better  (23.07.21 10:57:04 ~ 10:57:37) 
@nucleon teşekkürler, iki doz biontech oldum, korunmayı bıraktığımız ilk aydı, henüz olmaz diye bekliyorduk açıkçası tatil planlarını da o yüzden değiştirmemiştik :)


  • gmzo  (23.07.21 10:57:26) 
Hayırlı olsun Allah sağlıklıca kucağınıza almayı nasip etsin öncelikle.

Hemen gitmenize gerek yok sadece yediklerinize dikkat mesela maydanoz yemeyin adaçayı içmeyin bunları netten de okuyabilirsiniz. Dönünce evinize gidebilirsiniz doktora.
  • basond  (23.07.21 13:13:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.