[]

Chemex'ten Anlayanlara

Sizce şu ürünler nasıl?

www.kahve.com

www.petracoffee.com

Evde kullanılacak. 3 kaplık versiyon arıyorum aslında ama pek yok galiba.
Kağıt filtreyi titanyum dioksit içerdiği için tercih etmek istemiyorum.

Başka öneriler varsa müteşekkir olunur.

 
Niye chemex diye sorup başka öneri olarak v60 ya da origami önereceğim; 3 cup için uygunlar. Chemex filtrelerini bilmiyorum ama origami ya da v60 için sağlıklı filtreler bulmak zor değil; mesela cafec ve hario.

Ayrıca metal filtreden pour over yöntemlerde istenen lezzet performansını alamayacaksın.
Chemex'in çok tercih edilirliği kalmadı o yüzden alternatif de yok.
  • Bruce  (22.07.21 19:02:44) 
@Bruce
Cevap için teşekkürler.
Aynı anda 3-4 kap demlemem gerekeceği ve yumuşak içimli kahve sevdiğim için Chemex dedim. V60 da iyi bir alternatif aslında, belki ileride düşünebilirim, sağolun.
  • dreamnesiac  (22.07.21 22:27:16) 
v60 +1
3-4 kupa yapacağımız zaman v60'ı french press'in demliğine oturtuyoruz, bir seferde hepsini yapıp kupalara dağıtıyoruz, oluyor.

  • kobuzchu kiz  (22.07.21 22:39:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.