[]

Bir şey doğrarken parmak kesildiğinde ne yapıyorduk?

Ben bir peçeteyle iyice bastırıp üstünü kağıt bant ile sarıyorum, birkaç saat pıhtılaşmasını bekliyorum. Sonrasında yara bandı yapıştırıyorum.

Doğru olan bu değil mi?

Babam az önce elini kesti, hemen batikon sürdü pamukla, şimdi onu sardı öyle bekletiyor. Kana karışmaz mı? Ne yapmak gerekir?

(dikişlik kadar kötü değil)

 
Baticon sürülür mikrop kapmasın diye.


  • naksidil  (22.07.21 17:12:56) 
İki hafta kadar önce mandolinde bir parmağımı traşladım üzerine afiyet. Baticona bi batırıp çıkardım, sardım sonra da. Herkese tavsiye ediyorum şahane oldu


  • cay koy geliyorum  (22.07.21 17:56:53 ~ 17:57:21) 
baticon sürmek doğru.

bir de mutfakta elini doğramaya çok yatkın biri olarak sprey yarabandı aldım, böyle durumlarda hayat kalitesini yükseltiyor resmen.
tavsiye ederim.
  • blatta hiberna  (22.07.21 18:11:43) 
Geçmiş olsun. Ben geçenlerde parmağımın yarısını kopardım resmen. Hemşire arkadaşım kanama durmayınca üzerine işe dedi. İşemedim. Kanamayı durdurmada en etkili yöntemmiş. Öyle bilgi vereyim dedim. Ben de bu küçük kazamda kanama durunca antibiyotik krem sürmüş bantlanmıştım ama bandı çıkarınca daha çabuk iyileşti.


  • makarnacanavari  (22.07.21 18:19:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.