[]

çöp konteynerı olmayan semtler

Bir semtte neden çöp konteynerı olmaz? Mesela Eskişehir Bağlar'da, İstanbul Bomomti'de çöp konteynerı yoktu ikisine de en son gittiğim zaman ve herkes çöplerini belirli saatlerde sokaklara koyuyordu. Bunun mantıklı bir açıklaması var mı acaba?
 
Sokaklar darsa konteyner kaldırabilen değil de kamyonetimsi çöp arabaları girebildiğinden dolayı olabilir.


  • whoosie  (22.07.21 14:40:54) 
Sokaklar dar olduğundan evet. Konteynir koyuldugunda yol daha da daralacak, ayrıca park edilen araçlar yüzünden konteynirlari toplayan çöp arabası manevra yapamayacak vs. Yıllardır beri eskisehirde öyle. Ben de ilk çok yadirgamkstim bu durumu. Vatandaş akşamları bahsedilen saatte çöplerini posetleyip çıkardığı sürece çöpler sorun olmuyor.

Bi de güvenlik amacıyla bazı yerlere koyulmayabiliyor çöp kutuları. İçine patlayıcı koyulmasın diye.
  • biseysorcaktim  (22.07.21 15:03:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.