[]

Kariyer.net dışında ik hesabına gönderilen iş başvuruları

Bunlar da filtreden geçiyor mudur? Kariyer.net dışındaki platformlardan da başvuru yapıyorum. Bir email hesabı veriyorlar genelde. Cvmi oraya gönderiyorum. Onlar da anahtar kelimelere göre filtreleme yapıyor mudur?
 
şirket uzantılı mail ise sanmıyorum. kariyer'de filtre var ama evet.


  • makarnavodka  (22.07.21 12:10:09) 
500 mail geliyorsa hepsine bakıyorlar mı yani?


  • gelmeistemem  (22.07.21 12:36:48) 
500 mail gelecek bir şirketse şirket içinde kullanılan ik programı vardır muhtemelen, oraya düşer. maildeki bilgiler ışığında programa uygun hale gelicek şekilde girişi yapılır. Bu sayede filtre de yapılabilir hale gelir. Yani evet, çok akıllı bir sistem yoksa o mailler manuel kontrol edilir tek tek, sonra programa uygun hale getirilir, sonra filtre uygulanır.

Tabii şunu doğuruyor, diğer kolay portallardan yeterli başvuru almışsan önce oraya bakılıyor doğru adaya ulaşmak daha kolay olduğu için. Maillere illa ki bakılıyor ama ilk tercih olmuyor bu iş yükü yüzünden.
  • Bruce  (22.07.21 13:30:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.