[]

f/p dürbünü

dürbünden anlayan arkadaslar gunaydin.
ben dürbün almayi dusunuyorum 1000 lira civari f/p dürbünü lazim. 1000 lirayi asmamali. nesine bakilmali ne olursa iyi olur gibi detaylara hakim olanlar paylasirsa cok mutlu olurum. evde uyduruk 200 liralik durbun var zaten. patates o :)
tesekkur ederim.


 
evimin balkonu karadeniz kiyisini batum dahil arhavi haric her yeri goruyor, arka cephe de kackar daglarini buzullarini goruyor buralari izlemek misafirlerin yakindan bakmasini bilmesini isterim. ancak dag bayir cok geziyorum ava da cikiyorum.
ben kafamda soyle bi sey tasarladim, mercegi 16'dan daha fazla buyutmeyeyim ki tripod kullanmama gerek kalmasin lens de 50/52 den buyuk olmasin gezerken agirlik yapmasin.

16/52 civarinda bir seyler dusunuyorum. genel anlamda evde kullanilacak. arada bir yanima da alirim.
su gecirmezligi vs olmasina gerek yok bugu onleyicisi olmasina gerek yok.
  • turbo sadık  (22.07.21 12:29:19 ~ 12:29:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.