200 bin ile arsa mi almalı yoksa araba mı yükseltmeli

Araba önemli bir ihtiyaç benim için. Arabayı satıp 200 bin üzerine ekleyip 300 üzeri bir araba mı alayım yoksa 200 bin ile arsa mi almalı yatırım için. Siz olsanız napardiniz

Da aten araban varsa nasıl ihtiyaç duyuyorsun anlamadım?
Şu anda araba fiyatları araba fiyatları değil, ama arsa fiyatları arsa fiyatları. Yani araba alırsan paranın tam karşılığını almamış olursun, ama arsa alırsan hakkını tam olarak alırsın.

  • etna  (21.07.21 08:52:01)
Araba beş yaşında ve 104 bin km'de. Sıfır aldım. İlk iki yılda 12 bin km ihtiyaçti şimdi çok daha fazla oluyor yılda. Yani hızla eskiyor araba. O yüzden sıfır bir araba alayım diyorum. Uzun yolda yoruyor şimdiki arabam bir de.

  • Fusha  (21.07.21 10:00:51)
Dediğiniz doğru ama fiyatların düşeceği yok ki otomobil piyasasında

  • Fusha  (21.07.21 10:11:05)
Arabanın değerinin düşme ihtimali yok eğer kaza bela olmazsa, onun dışında arsa alırsan 0 risk ile yatırım yapmış olacaksın. Arsayı küçümseme bence onun da geliri yüksek

  • olaylar olaylar  (21.07.21 12:31:56)
bence ikisini de yapabilirsin. 200 binin 100 binini arabaya yatır 100 binini yatırım yap. ya ad arabaya 80 bin ayır 120 bini yatırıma yönelt. nakitte kalma tabii. yüksek enflasyonun olduğu yerlerde nakitte kalmak kötü. başka bir yatırım olmazsa altın olarak tutabilirsin.

  • black mamba  (21.07.21 15:18:56)
ikisine de yarı yarıya demeye gelmiştim, black mamba +1

  • blatta hiberna  (21.07.21 16:09:31)