[]

Pixel arttaki gibi resim yapma

Bir fotoyu arkaplana koyup onun üzerinde pixellerle dolu bir tabloyu boyayarak pixellerden oluşan formatta bir resmini yapmak istiyorum. Çizim ve photoshop gibi konularla pek alakam yok ama dediğim formatta bir çizim yapmak istiyorum. Olmadı kurs izleyip öğrenirim ama önce yöntemi belirlemem lazım. Hangi programı kullanmalıyım? Nasıl yaparım?
 
PS'de grid açarak yapabilirsiniz ama sanki hem uzun sürer hem de kör olursunuz. Belki küçük boyutlu ve sade görseller kullanarak bir deneme yapabilirsiniz.


  • heritage  (20.07.21 19:35:52) 
Pixel Art, ogrenmesi uzun yillar alan bir sanat. Form, isik, golge vs. bilmen gerekiyor goze guzel gelen bir seyler uretebilmek icin. Pek cok tutorial var zaten azicik aratirsan. Butun bunlarla ugrasmadan, bir resmi pixelated yapmak istiyorsan da kolaylikla tutorial bulabilirsin. Ya da misal, 8 bit bilgisayarlarin formatina convert edebilirsin elindeki imaji/aranjmani. p1.untergrund.net sitesinde Project One indirip deneyebilirsin.


  • arcane  (20.07.21 20:33:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.