istanbul'da kiralik ev icin ilce/semt secmek

su an istanbul'un kotu bir semtinde yasiyoruz, kendi evimiz. uzun zamandir kiralik ev bakiyoruz. seceneklerimiz kadikoy'de fenerbahce, goztepe, suadiye, erenkoy, cekmekoy madenler tarafindaki siteler, ve son olarak sultanbeyli belediye civarindaki siteler.

kadikoy'de begendigimiz evler cok artti fiyatlari, eskiden 6000 olan yerler 10000 oldu. cekmekoy, sultanbeyli de artti, oralar da 6-7000 + 1000tl civari aidat.

kadikoy'de sahil var, her turlu alisveris imkani, disarida guzel yemek yenecek yerler, bisiklete binme imkani.
diger tarafta ise havuzlu siteler, daha sakin ve evlerin manzarasi daha guzel, cunku kadikoy'de manzarasi da guzel olan evler cok daha pahali.

kadikoy'de fiyata ragmen evler kucuk ve dandik planli. cekmekoy, sultanbeyli'de ise etrafta gayet dandik mahalleler var.

ne yapsak bilemedik. kadikoy'de 8000'e 3+1 guzel bir ev bulsak hemen tutacagiz ama artik o fiyata guzel kalmadi, birkac ay once keske tutsaydik diyoruz.

Suadiye-Erenköy-Kalamış tarafları bana göre istanbul'un en yaşanılası yerleri. Hele bir de sahil hattına yakınsa. 8000'e 3+1 rahat bulunur dite düşünüyorum.

  • msb  (20.07.21 14:23:12)
@msb: balkonu olsun, mutfagi genis olsun, diger odalara da sigalim, camasir/kurutma makinesi koyacak yer olsun, disari bakinca sadece bina degil de, agac gokyuzu de gorelim deyince maalesef 8000'e bulunmuyor.

  • lemmiwinks  (20.07.21 14:30:10)
Hocam Feneryolunda oturuyorum gayet 8000e bahsettiğin tarzda ev bulabilirsin bence çok karamsarsın veya yanlış yerde arıyorsun

  • cokponcik  (20.07.21 15:01:46)
www.sahibinden.com

Buyur hocam fenerbahçede 0 bina
  • cokponcik  (20.07.21 15:05:46)
Sahile aşırı yakın check yeşillik check büyüklük check balkon check ağaç gökyüzü check diğer odalar check

  • cokponcik  (20.07.21 15:07:37)
www.sahibinden.com

Buna da bakabilirsin mesela 8e rahat inerler
  • cokponcik  (20.07.21 15:09:56)
www.sahibinden.com

Suadiye deniz manzaralı
  • cokponcik  (20.07.21 15:13:02)
@conponcik: buyukluk check degil, oldukca kucuk bir ev 3+1 icin. digerleri de cok eski. feneryolu'nda bulunabilir evet, ama mumkunse sahile yakin olmasini istiyorum.

  • lemmiwinks  (20.07.21 15:35:00)
E tabi o zaman hem türkiyenin en lüks semtinde olsun hem çok büyük olsun hem de yeni bina olsun derseniz 8bin lira 2 asgari ücret parası. Biraz daha kesenin ağzını açacaksınız. Ya da 6 tane kriterin birinden vazgeçeceksiniz.

  • cokponcik  (20.07.21 15:39:09)
minibus yolu uzerine, e5 altina bakin. senesenevler, kozyatagi civarinda bahsettiginiz tarzda evler bulabilirsiniz ama cok fazla kiralik da yoktur buralarda, iyi aramaniz gerekir. sahilin dibinde degildir ama yuruyerek kisa surede gidilir.
mesela su
www.sahibinden.com

  • 65 derece  (20.07.21 19:09:50)
kadıköy'den kentsel dönüşüm nedeniyle uzaklaşmak zorunda kalmış biri olarak, altıntepe, küçükyalı, idealtepe sahili öneririm.
yukarıları, çarşıyı falan değil, sahili.

benim de ev standartlarım sizle aynı, doğma büyüme kadıköylüyüm ama en büyük denkliği burada yakaladım.
istediğiniz gibi ev bulursunuz oralarda.
elbette bir suadiye değil, ama çekmeköy ve sultanbeyli'den kat kat kat iyi, kıyas kabul etmez.
yeterince iyi ve nezih en azından.
kadıköy'den ulaşabileceğiniz her şeye de ulaşmanız mümkün, sadece on dakika geriye gitmiş oluyorsunuz.

maalesef kadıköy'deki yeni binalarda evler çok küçüldü.
bahsi geçen ev 115 metrekare, büyüklük kesinlikle check değil.
nispeten eski binalar kadıköy tarafında sağlamlıktan ziyade kentsel dönüşüme gitme riski barındırıyor.
asıl sorun o bence.
  • blatta hiberna  (20.07.21 19:23:08 ~ 19:24:22)
başlığa tarihi bir not düşülmesi adına. Bursa'da 2 adet 160m2 dubleks sıfır daire kredi ödemesi ediyor bu rakamlar.

  • dirildimde geldim  (20.07.21 20:18:32 ~ 20:18:54)