[]

excelde zaten sayılmış olanı saydırma

öncelikle iyi bayramlar...
resimdeki gibi bir tabloda kelime saydırmak istiyorum. hali hazırda kelimelerin karşısında tekrar sayıları var. sayarken bu sayıları kaybetmeden hatta mümkünse toplamını alarak vermesini nasıl sağlayabilirim?
resimdeki örnekten gidersek, yüksekokul karşısındaki rakamlar başka bir metindeki tekrar sayılarını veriyor. sadece yüksekokulun kaç kere tekrar ettiğini bulmak kolay ama ben istiyorum ki sayarken yüksekokul 2+9+3+6+.. diye, lise 6+4+.. diye de saysın ve toplam sonucu versin.
saydıracağım 1000'e yakın benzersiz kelime var :(

 
SUMIF (EĞERTOPLA) formülü ile istediğiniz kriterlere göre sayıları toplayabilirsiniz.

İyi bayramlar.
  • himmet dayi  (20.07.21 10:34:43 ~ 10:34:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.