Çevrenizde aşı olmasına rağmen hasta olan? veya korunan?

Çevrenizde aşı olmasına rağmen covid olan var mı?

Ya da çevresindekiler covid olmasına rağmen aşı olması sayesinde hasta olmayan var mı?

Ne yazık ki sinovac'tan sonra ölen oldu, o sırada henüz biontech yoktu. Biontech'ten sonra covid olanı duymadım.

  • howfaristhesky  (19.07.21 18:40:36)
Hem sinıvac hem de bion olup hasta olan oldu cevremde. Ama hafif atlattilar. Bir kisi onlem anacli hastanede yatirildi. Sonra taburcu oldu

Asi olup da setik maske takmayanlar var cevremde. Sanki olumsuzluk iksiri içmiş gibi. Gezenler var maalesef
  • exlibris  (19.07.21 18:54:22)
yaşlı bir akrabamın evindeki bakıcı kadın bir hafta boyunca covid pozitif olduğu halde grip olduğunu iddia etti birkaç ay önce.
burun buruna yaşıyorlardı aynı evin içinde.
akrabam hastalanmadı, sinovac olmuştu.
şans mı, aşı mı bilemiyorum.

aşı hasta olmaya engel olmuyor zaten, ölmeye ya da yoğun bakımlık olmaya engel oluyor.
insanlar bir anlayamadı gitti maalesef.
yani "nasılsa aşı oldum" diye maske takmamakla olmuyor.
  • blatta hiberna  (19.07.21 18:55:20 ~ 18:56:48)
arkadaşım biontech oldu. ilk dozdan sonra covid oldu.

  • sutlu nescafe  (19.07.21 18:58:10)
covid aşısı hastalığı engellemez, hastalığın ağır seyrini büyük oranda engeller. bu yanlışı düzeltelim.

  • bass solo take one  (19.07.21 19:18:06)
İlk doz aşı olduktan sonra covid olup covid olduğunu bilmeyerek 2. doz aşı olan ve doktorun dediğine göre pozitfken aşı olduğu için hastalığı çok ağır geçiren oldu.

  • ms brownstone  (19.07.21 19:32:55)
2 bio ustune 1 sino yogun bakimda su an.

  • divit  (19.07.21 19:42:30)
iki doz aşısını da olmuş doktor kuzenimiz covid oldu.
aynı evde yine iki aşısını olmuş 65 yaş üstü annesi, henüz aşı olmamış ablası ve kuzeni vardı.
kendisi zaman zaman ağırlaşsa da hastaneye yatışı yapılmadan hastalığı atlattı.
covid olduğu henüz fark edilmemişken sabahlara kadar sırtını ovan annesi, aynı odada vakit geçirdiği ablası ve kuzeni hiç semptom göstermedi.
  • dimpled  (19.07.21 19:47:01)
Sağlık çalışanıyım. Arkadaşımın kliniğinde 2 doz aşı vurulan 10 kişiden 3’ü kovid oldu. Başka bir arkadaşımın anne banası kovid oldu iki doz aşıdan sonra. Ben de sinovac vuruldum (covid de olmuştum) annem babam kovid oldular babamın yanında refakatçi kaldım kovid servisinde günlerim geçti ama her gün test vermeme rağmen pozitif olmadım.

  • but that was just a dream  (19.07.21 20:07:52)
Babam sinovac 1. Dozdan 2-3 hafta sonra covid oldu

  • mg3929  (19.07.21 23:11:18)
@plutongezegendegilmi cevap senin eklemedigin 4. opsiyon: matematigin dogal bir sonucu.

halk arasinda aşı orani arttikca hastanedeki kisilerin aşılı olma oranı artacak. matematigin dogal bir sonucu bu. simdi hesapla falan kafa utulemek istemiyorum ama basit bir mantik: bir ulkede herkes aşı oldu diyelim, 50 kişi olmadı. hastanedeki kişilerin tamamına yakınının aşılı olmasi beklenir. cunku asili sayisi asisiz sayisina gore o kadar fazla ki asililardan hastaneye dusen tek tuk kisi bile asili populasyonuna orana vurdugunda asisiz normal hastaneye dusenlerden daha fazla ediyor.

daha kolay bir bakis acisi: herkesin asi oldugu bir ulkede hastaneye dusenlerin %100'u asili olacaktir.

ozet: bir ulkede asi orani arttikca hastanedeki kisilerin asili olma olasiliklari artacaktir. TOPLAM hastanedeki kisi sayisi ise dusecektir.
  • robokot  (20.07.21 02:42:01)