obsesyon ve kaygı bozukluğu

bilenleriniz bilir, bilmeyenleriniz de size zahmet açtığım diğer başlıklara bakarsa hep medikal sorular yönelttiğimi görecekler. hastalıklardan kıllanma, belirti uydurma; belirtilere uygun hastalık uydurma idi şikayetim. ikna falan da zor oluyor. psikologa gittim bir süre önce, obsesyon ve kaygı bozukluğu var sende dedi. telkinlerde bulundu, hayatımı düzene koymamı, kendime uğraşlar bulmam gerektiğini falan söyledi. sırayla kıllandığım hastalıklar damak kanseri, ağız içi kanseri, kalp krizi, lenf kanseri ve şimdi de testis kanseri. 12 saati geçkin süredir bilgisayar başındayım ve çok çok hafif bir ağrı da denmez ona da her neyse işte ondan var testiste. rahatsız etmiyor ama ben kafayı takıyorum. aklıma geldikçe elimle kitle arıyorum. yar bana bir eğlence, yar bana bir çözüm. ne yapayım ben dostlar?

31 çekin. belki rahatlarsınız.

  • lemmiwinks  (31.05.10 04:01:01)
uyumam lazım birazdan, yine de öneri için teşekkürler.

  • ahmetb  (31.05.10 04:02:50)
sabah hastaneye gidip 2 dakka testisleri aldır kurtul en garantisi.

  • orpheus  (31.05.10 07:19:15)
  • compadrito  (31.05.10 08:58:48)
sadece kuruntu merak etme. istiyosan git hastaneye saçından trnağına muayene ol, bişey çıkmayacak

  • antihero  (31.05.10 09:13:34)
kendine fazla değer veriyor olabilirsin. kendini çok önemseme. çok toz pembe hayaller kurma. ilerde çok muhteşem bir yerde olacağını düşleme. hayatın zorluklarını düşün. daha kötü durumlarda olabileceğini de tahyyül et ve kabullen. ekonomik olarak, görüntü olarak vs... bunlar tabi hepimizin başında olan şeyler... kimse geleceği bilemez.

yani kısaca bir hastalıktan korkuyor musun, o hastalık gelsin gayri de. anasını satiim mesela bir yara iz mi bırakacak. olacaksa olsun de, kaygılanma...

bunları, benzeri şeyleri kendim de yaşadığımdan tecrübeyle yazıyorum. zira geçmişte çok kaygılanıp doktor doktor gezdiğim oldu ama bugün hiçbir şey değişmedi aynıyım. kendimi olduğum gibi kabullendim. hele de zor durumlara düşünce hiç tınlamam. mesela işsizken, zaten onun stresi oluyor... vay şurama şu oldu vay bu oldu, hiiiçç...
  • gijilti  (31.05.10 12:21:00)
bence tamamen dertsizlik sizinkisi. gerçek bir derdiniz olsa belki geçer bu durum..
kendinize b.sayar dışında başka bir meşkale bulun. acilen..

  • cikklett  (01.06.10 13:28:54)