[]

balık yutmasi gerekenden buyuk bir lokma yerse?

soruya gel.

az önce balığım yutmasi gerekenden buyuk bi parca yem yuttu. bi sure durdu.. izledim.. durdu.. hafif kimiladi.. sonra yine durdu..

dedim acaba nefessiz kalip ölür mü? öyle birşey olursa nasil mudahale etmeliyim diye dusundum..

sonra dedim olm bunlar solungacli solunum yapmiyor muydu..

dunya hakkaten hassas kalpler icin cehennem, balıga bisey olacak diye ben kalpten gidiyordum.

 
solungaçlı olmasa da boğulmaz çünkü bu problem sadece insanlarda var. beyindeki konuşma odası geliştiğinden gırtlağın yapısı bozuluyor ve soluk borusu ile yemek borusu birbirine salça oluyorlar.
bu bizde konuşmaya başladığımız bebeklikten sonraki dönemde gerçekleşiyor. bebekler de diğer hayvanlar gibi süt içerken nefes alabilir mesela.

  • bohr atom modeli  (18.07.21 23:41:59 ~ 23:46:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.