[]

Balkon sorunu?

İzmir de merkez dışında bir ilcedeyim. 3+1 ikinci el oturulabilecek evler 550 binden başlıyor. Sıfır güzel bir daire 750-800 bin. Sorun şu ki bu fiyatlardaki sıfır dairelerde dahi resmen balkon yok. Çoğunun balkon derinliği bir metre. Müteahhitler mi buna sebep? Öyleyse neden bu kadar balkondan kisiyorlar?
 
sebep müteahhitler evet, daha çok kat çıkamadıkları yerlerde daha çok daire sığdırmak için balkonlardan kısıp 1+1, 2+1 daireler yaratıyorlar. Hatta bu 700-800 binlik evlerin yatak odalarına da bakın çift kişilik yatağın ucunda bir adımlık yer bırakırlar. duvara sürünüp geçebilirsin. tam bir rezalet. yatak sığsın yeter mantığında yani. banyolar tuvaletler de öyle her şey eşyaların standart boyutlarına göre çizilip hazırlanıyor. sonuç da bu oluyor. orta yaşlı ya da güvenli bölgelerden biraz daha eski binalar bakın izmirde. bu furyadan etkilenmemiş geniş odalı, ferah ve balkonlu evler bulabilirsiniz. ev yeni diye, kredi kullanacak nasılsa diye de fiyatları şişirip duruyorlar. Yani ülkedeki her sektörde olduğu gibi inşaat sektörü de 3 kağıt içinde. sorsan ağlıyorlar maliyetler arttı kar edemiyoruz bilmem ne. cevabı basit, sen beceremiyorsan YAPMA! git limon sat, galeri aç araba al sat, senin ticari başarısızlığını ben neden üstleneyim. Almayın! bu tip beş kuruş etmez mahalle müteahhitlerinden ev falan almayın. hatta ev almayın! gerek yok çünkü.


  • erty_ksk  (19.07.21 10:08:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.