[]

Uyku hapı mevzusu

Uyumak için Hap almayı düşünüyorum. Antidepresan mi oluyor bu uyku hapı dedikleri ? Antipdepresan dışında uyku hapı (yada uyutan herhangi bir ilaf) kullanma şansım yok mu acaba? Ayrıca uyku için başka öneriniz varsa dinliyorum. Bitki çayı vs hepsi denendi.
 
Bira :) atarax vermişti doktor. İşe yaramadı. Bitki çayları da aynı şekilde. Uyurken müzik dinlemek film dizi izlemek de bir işe yaramadı. Ama akşam bira içince çok güzel uyurum ben.


  • makarnacanavari  (17.07.21 23:12:39) 
Antidepresanla uyku hapları farklı şeylerdir. Doktorla görüşürseniz o size uygun ilacı yazar merak etmeyin


  • helena  (18.07.21 00:40:36) 
Melatonin olabilir ama resmi satış yok, gittigidiyorda falan satıyorlar. Doktora danışmak lazım yine de.


  • passion rules the game  (18.07.21 08:12:45) 
Reçetesiz uyku ilacı alamazsın. Pasiflora bitki çayını önermişti bi arkadaşım


  • olaylar olaylar  (18.07.21 11:00:27) 
Antidepresan, antidepresif vs. tarzı ilaçları reçetesiz alamazsın.
Basit çözüm 1, eczacıya git derdini anlat önereceği bir şeyler vardır muhtemelen pahalı olacaktır.
Basit çözüm 2, aktara git derdini anlat sarı kantaron ağırlıklı bir bitki çayı hazırlat hatta yoksa direk sarı kantaron al bir dene.

Doktora git ancak ooo yazdı ilaç hemen uyurum diye düşünme bir sürü yan etki ile karşılaşırsın dozu sana uymaz ilaç sen de işe yaramaz vs. uzunca bir süre doktora git-gel yapabilirsin.
  • catamenia  (18.07.21 11:34:29 ~ 11:35:41) 
önce atarax kulladım, 1-2 sene işe yaradı. işe yaramayınca imovane kullanıyorum 1 senedir falan gayet işe yarıyor.
atarax reçetesiz ama bazı eczaneler vermiyor, 35- eczane dolaşırsanız biri verir.
imovaneyi doktor yazmalı.
bunun dışında yok süt iç, kitap oku, şunun bunun çayı otu falan hiçb irinin en ufak bir etkisini hissetmedim.
  • aslindasorunumpsikolojik  (18.07.21 12:27:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.