Ul vizesi irlanda

Merhaba herkese, İngiltere'ye dil okuluna gitmek için vizeye başvurmuştum.
Fakat kırmızı listeden çıkarmadılar için karantina uygulaması devam etmekte. Gideceğim süre bir ay gibi kısa bir süre olduğu için on gün fazla geldi.
Bugun irlanda'nin türkiye'ye zorunlu karantina uygulamasının kalktığını öğrendim haberlerden.
Gideceğim okulun bir şubesi de dublin'de. Yani okul aÇısından sorun yok, İnternete okuduğum kadarıyla uk vizesi olanların İngiltere'ye giriş yaptıktan sonra İrlanda'ya (İrlanda vizesi gerekmeden) girilebiliyormuş. Yani uk vizesi alırsam londra'ya uçak bileti alsam sonra aynı havaalanında dublin'de uçsam mümkün olabilir mi yoksa İngiltere karantina uygulamasına mı tabi olurum?
Uzun oldu ama anlayıp yorum yapan herkese şimdiden teşekkürler.

"Vize Muafiyet Programı kapsamında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Birleşik Krallık’a giriş yaptıktan sonra İrlanda’ya geçiş yapabilirler.
Birleşik Krallık’a dahil olan ülkeler: İngiltere, Galler,İskoçya ve Kuzey İrlanda’dır. İrlanda Cumhuriyeti, Birleşik Krallık’a dahil değildir. İrlanda’ya turistik, ticari, konferans, seminer, eğitim amacıyla yapacağınız seyahatlerde vize almanız gerekmektedir veya Birleşik Krallık vizenizle, Birleşik Krallık ülkelerinin birine giriş yaptıktan sonra İrlanda’ya geçiş yapabilirsiniz. "

  • Nohutdurumu  (17.07.21 17:40:58)
Birleşik Krallık vizesi ile İrlanda Cumhuriyeti’ne seyahat edilebilir mi?

Birleşik Krallık vizesi İrlanda Cumhuriyeti’ne seyahat etmek için geçerli değildir. Ancak Türkiye’nin de dahil olduğu bir grup ülke vatandaşları için Birleşik Krallık ve İrlanda arasında vize muafiyet programı başlatılmıştır. Vize Muafiyet Programı’na göre Birleşik Krallık’tan (İngiltere, Galler, İskoçya, Kuzey İrlanda) İrlanda’ya geçiş yapacaklardan İrlanda vizesi talep edilmemektedir.
  • neysene  (17.07.21 18:05:59)