[]

Belgesel Önerisi

Konusu herhangi bir şey olabilir. Kısa da olabilir, uzun seriler olabilir. Ama bir ricam var:

Vice news, aj+ , 140 journos tarzı olmasın. Saf bilgi istiyorum.


 
16 Tons
Maide for sale
Overseas 2019
Free solo

Edit: ama bu türün en iyilerinden biri cosmos tabii.
  • Amaranta ursula  (17.07.21 00:27:51 ~ 00:32:30) 
--Guns, Germs, and Steel belgeseli var Jared Diamond öncülüğünde muhteşemdir. İnternette bulduklarımın kalitesi biraz düşük ama izlemeye değer.

--History Channel yapımı Evolve belgeseli var seri halinde: gözün evrimi, zehrin evrimi, derinin evrimi... Böyle gidiyor.

--BBC İnsanın kökeni belgeseli var birkaç bölüm.

Bunlar izleyip tavsiye ettiklerim bir de Evrim Ağacı şöyle bir liste yapmış ilgini çeken olursa(git:evrimagaci.org )
  • laputa  (17.07.21 13:02:57) 
benim bu hafta izleme listeme aldigim 3'lu:
- the century of self
- the power of nightmares
- how to be a tyrant
  • hjarteblod  (21.07.21 16:15:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.