Kalemle en son ne zaman yazı yazdınız?

Ben hatırlamıyorum en son ne zaman kalemle yazı yazdığımı, sanırım en son ofiste bişeyler imzalamıştım evden çalışmaya geçmeden önce. O da yazı sayılmaz zaten.

Merak ettim benim gibi yazıyı hayatından çıkarmış biri var mı diye...

zoom veya telefon görüşmesinde ufak notlar haricinde kalemle alakam kalmadı. aldığım notları okuyamıyorum zaten :)

  • scudman1  (16.07.21 23:46:24)
Ara sıra yazıyordum uzun uzun, son bir senedir market notu hariç pek yazmadım. Bu sıralar çalışmam gereken teknik bazı mevzular var onları kağıt kalem ile yapmaya çalışıyorum.

Yazım zaten rezildi bi de kondisyon kalmayınca ilkokul 2 kıvamına gelmiş, başkasının okuması gereken bir şey yazacaksam özenerek yazmam gerekiyor.

Online ders veriyorum orada tablet ile yazıp çiziyorum ama kağıda olmasa da yine el yazısı sayılabilir.
  • hedep  (16.07.21 23:48:07 ~ 23:48:32)
Her gun bir iki cumle birseyler yazarim. Not gibi. Ama bir ogrenci kadar kullanmasim kalem uzun yıllardır

  • exlibris  (16.07.21 23:51:26)
Geçen yıl KPSS'ye çalışırken kullandım. Kâğıt israfını önlemek için kalem kullanmayı bıraktım. Her şeyi bilgisayarda yazıyorum.

  • dissendium  (16.07.21 23:52:30)
Valla ben 1 saat önce yazdım. Günlüklerimi ve mektuplarımi hala kalemle yazarım. 5-6 yıl diyen var. Şoktayım. Benim çantamda kalem ve defterim mütemadiyen olur. Bos da durmaz. İlginç.

  • Amaranta ursula  (16.07.21 23:55:29 ~ 23:57:13)
Ben çalışırken hep ajandaya yazıyorum hatta dolma kalem aldım bunun için.

  • jazzabel  (17.07.21 00:17:27)
@jazzabel zahmetli olmuyor mu peki? Klavyede hızlı yazmak ve ara-bul-düzenle sebepli daha düzgün not almış olmak varken yazmaya iten şeyi merak ettim. Alışkanlık mı?

  • Jux  (17.07.21 00:18:51)
Birkaç gün önce ev bakarken gideceğimiz evlerle ilgili not almak için kalem kullandım en son.

  • ms brownstone  (17.07.21 00:24:32 ~ 00:25:34)
Daha bugün yazdım ben de. Toplantıda not alıyor gibi yapıp "bu herif de hiç susmuyor, dur bi not alıyor gibi yapayım bakalım ne yapacak" diye yazdım.

  • j r r tolkien hayrani  (17.07.21 00:43:35)
@jux benim işim pek rutin değil her şey birbirinden çok bağımsız. 3 ay önce bir iş yapıp bir daha yapmıyorum ya bi konu vardı ama neydi diye neyi arayacağımı unutuyorum. Bazı şeyleri açıklamalı yazmam gerekiyor. Bazen özellikle spesifik tarihlere bakmam gerekebiliyor. Bunu one note da ya da diğer not alma uygulamalarında istediğim gibi yapamadım. Ordan burdan ok çıkarmam lazım kağıt daha fazla özgürlük sağlıyor benim için. Gelecekteki kendime salağa anlatır gibi not alıyorum kısacası. Biraz da yöneticimden bu alışkanlık geçti.

Toplantı notlarını sadece pc de alıyorum. Arama özelliğini burda kullanıyorum. Bazen benim yönettiğim konuşup, ekran yansıttığım toplantılar oluyor. Onda da kağıt mecburen.
  • jazzabel  (17.07.21 00:48:44)
Alanım için önemli kitapları okurken deftere not alıyorum. O not aldığım vakitte muhtemelen bir kitap daha bitiririm ama bu şekilde aklımda daha çok kalıyor. Kitap çok kuramsal ve anlatım da sıkıcıysa aklımda çok kalmıyor maalesef, kalmasının en iyi yolu da bu :( Bilgisayara alsam notu çok daha çabuk biter ama çok etkili olmaz.

Ben de dolma kalem kullanıyorum bu arada. Uçlu ya da tükenmez kullansam not almaya bu kadar hevesli olmam muhtemelen.
  • black holes in the sky  (17.07.21 01:28:14)
dün yazdım, net her gün kağıt kalem kullanıyorum. bilgisayar başında çalışsam da yapacağım işleri bilgisayarda not almak deftere not almak gibi aklımda kalmasını sağlamıyor. onun dışında evde de işlerim olduğunda mutlaka liste yaparım.

  • amugochi  (17.07.21 09:36:11)
Düzenli yazarım. Yazım kötü olmasına rağmen yazarım. Ama şimdi düşününce çevremde yazı yazan kimse yok galiba.

  • ycaycayca  (17.07.21 09:48:16)
çantamda her daim iki farklı renk dolma kalem ve ufak bir not defteriyle gezerim. toplantı notlarını böyle alırım. yapılacaklar listesini de yine kağıt kalemle yaparım hep.

  • chezidek  (17.07.21 10:19:14)
liseden sonra elle uzun uzun yazmayı bıraktım ama hep bir şeyleri not alma durumu oluyor. makine mühendisiyim.

  • bohr atom modeli  (17.07.21 12:06:37)
her gun. ofiste aktif bi sekilde defter, ajanda kullaniyorum. aldigim notlar, to do listler hep yaziyla.

dolma kalem kullaniyorum.
  • orange coffee  (17.07.21 14:35:15)
Az önce yapmam gereken işlerin listesini çıkardım, hayırlısıyla hallettikçe üzerini çizip mutlu olacağım.

  • peki madem  (17.07.21 14:36:43)
Kodlari pc'de yazamayinca(kafa basmayinca) kagida yaziyorum sonra pc'ye geciriyorum.

Bazen de kodu cikti alirim yolda uzerine kalemle yazarim.
  • divit  (17.07.21 14:43:12)
Birkac saat önce bugun.

  • stavro  (17.07.21 15:09:36)