aşı olduğumu unutup duş aldım, sorun olmuş mudur?

yandım mı? çıkayım mı?

not: biontechspor.

ben de almıştım. bunun bilimsel bir bilgi olduğunu sanmıyorum. muhtemelen halk arasında uydurulmuş bir şeydir.

  • yine de donuyor  (16.07.21 22:15:13 ~ 22:15:45)
Avrupa'da olmayan bir bilgi bu. Kim çıkardı bilmiyorum. Bilimsel birşey olduğunu sanmıyorum.

  • logisticsmanager  (16.07.21 22:18:45)
çok eskiden dikkate alınması gerekilen ama şimdi geçerliliğini yitirmiş bilgi. gönül rahatlığıyla duşunuzu alabilirsiniz.

  • kurmalifare  (16.07.21 22:21:39)
Ben 2 aşıda da aldım. Hiç bir şey olmadı.

  • mysticriver  (16.07.21 22:33:31)
eski iğnelerde delik kalma ihtimali olduğu için su vs enfeksiyondan korumak için böyle bir önlem alınıyordu. 20 senedir gereksiz bir bilgi

  • avatar is back  (16.07.21 22:38:12)
Aldım ben de. Hic bir sıkıntı yok şu anlık

  • westblack  (16.07.21 22:39:57)
İlk aşıda hemşire duş alma dedi ama ikincide hiçbir şey denmedi. demekki hemşire dahi olsa 20 sene önceki bilgiyle konuşabiliyor.

  • boyle buyurdum  (16.07.21 23:01:21)
Aşıdan 30 dk sonra duşa girdim, oyuna gelmeyin hava 374774 derece duş alın

  • materyalist imam  (16.07.21 23:22:01)
covid-19 aşısı olduktan sonra duş alabilir miyiz?

alabilirsiniz. “aşıdan sonra 24 saat duş almayın” uyarısı, artık hastalık tarihe karıştığı için uygulanmayan çiçek aşısı zamanlarından kalma. ancak içiniz rahat etsin istiyorsanız, banyoyu bir gün erteleyebilirsiniz. hiçbir zararı olmaz.

covid-19 aşısı olduktan sonra içki içebilir miyiz?

aşılama sonrası makul derecede içki içmenin covid-19 aşısına karşı bağışıklık tepkisini azaltacağını gösteren bir kanıt bulunmuyor.

ancak sağlık bakanlığı, olası istenmeyen etkileri izlerken karışıklık yaratabileceği için içki içilmemesini öneriyor. bu şu demek: vücudunuzda aşı sonrası gelişen bir etkinin, aşıdan mı yoksa alkol alımından mı kaynaklı olduğu karışmasın diye, “içki” değişkeninin denklemden çıkarılması salık veriliyor.

kaynak: teyit.org
  • d e j i n  (16.07.21 23:22:09)
kas içi aşılamalar sonrası duş almak problem yaratmıyor. duş alma diyen de bir şey bilmiyordur.

  • bass solo take one  (16.07.21 23:40:29 ~ 23:41:51)
Aşıdan sonra banyo yapmama konusu sadece çocuklarda yapılan bir aşı için vardı, ya verem ya çocuk felci, emin değilim.

Bu bir tek aşı dışında hiç bir aşının banyo yapmaya engel bir yanı yok.
  • John Bloor  (17.07.21 10:27:50 ~ 10:28:04)
bu muhabbet nerden çıktı bilmiyorum ama almanya'da aşıdan sonra doktora sordum neden problem olsun ki git şimdi al istersen demişti.

  • bohr atom modeli  (17.07.21 12:08:01)