[]

kaç maaşlık birikimde rahat hissediyorsunuz

kaç maaşlık bir birikimi kenara koyduğunuzda kendinizi rahat hissediyorsunuz? ev değiştirme, işsiz kalma, herhangi bir dava, hastalik-sağlık için gerekebilecek masraflar, ani ortaya çıkan giderler vs. gibi çok sık yaşanmayan ama olduğunda da maddi külfeti beraberinde getirebilecek durumlarda az da olsa kendinizi güvencede hissedebilmek icin ne kadarlık bir meblağı kenara ayırırsınız veya ayırmayı dilersiniz?
 
5 ay issiz kaldigim bir donem olmustu. cok kotuydu. 6-7 aylik bir birikimim olsa iyi olur.

ancak bu birikimi asla yapamam.
  • batlegolas  (16.07.21 21:46:09) 
1 senelik kira+fatura giderlerimi karsilayacak birikime sigortam gozuyle bakardim yalniz yasiyorken.


  • in vino veritas  (16.07.21 21:51:50) 
Fransa'da yaşıyorum haliyle sosyal güvenlik ve issizlik durumundaki yardimlar farkli.
Bu sebepten kendi güvenlik fonum;
Bir aylik maas nakit günlük faizli hesapta.
Bir aylik maas yatirim fonu gibi bir hesapta, 72 saat icinde hesabıma para aktarabiliyorlar.

Cocugum olsa bu sefer bunu ikiye katlardim.

Ne kadarda rahat hissediyorum? Su an totalde 6-7 kati var ve oldukça rahat hissediyorum. Galiba 4 katindan itibaren rahat hissederdim.
  • logisticsmanager  (16.07.21 22:17:32) 
1 senelik kira ve fatura kenarda durduğu sürece rahat ediyorum


  • nahtoderfahrung  (16.07.21 22:27:54) 
1 senelik giderimi kenara attığımdan beri kafam çok rahat. Hatta biraz fazla rahat sanırım, mesai kavramını bile bıraktım kafama göre gidiyorum işe.


  • plutongezegendegilmi  (16.07.21 22:34:10) 
min 3 ay
optimum 6 ay

  • orpheus  (16.07.21 22:49:23) 
10 senelik harcama kadar birikimim yoksa rahat hissetmezdim


  • turkuaz  (17.07.21 04:53:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.