[]

Samsung Çamaşır Makinesi Anakart Tamiri Yapacak Usta Bulamıyorum

Bugün Samsung yetkili servisi gelerek bu teşhisi doğruladı (100 TL). Ama iki haftadır anakart tamiri yapacak bir usta/tamirci bulamıyorum.

Herkes diğer bir ustaya yönlendiriyor. Sonuçta şu an tamir edebilecek hiç kimse yok. Çok garip.

Samsung yeni anakart takmak için yaklaşık 1400 TL istiyor.

Önerebileceğiniz biri veya bir yol var mı?

Not: Kart tamiri yapan bir yere önce ekran kartını, sonra anakartı götürdüm, ikisinde de sorun olmadığını söyledi. Bu işi daha iyi bilen birine yönlendirdi. O kişi de başka birine yönlendirdi. Son kişiye ulaşamadım. Çok gizemli -_-

Teşekkürler.

 
Anakart arızalanmış standart bir cevap aslında,bana son söylendiğinde panoyu güzelce temizlemem yetmişti.bu kartlar karmaşık yapılar değil aslında sadece mekanik tamirciler bunu biraz rant kapısına çevirmiş durumdalar.youtube da birine denk gelmiştim bu tip açıkları anlatan ama kimdi hatırlamıyorum.mahallede tamirciden başlayıp sormak lazım,hatta düşük gelir grubu mahallelerde bu çözümler biraz daha fazladır.

Bir bakınayım ben,bulursam birşeyler yine yazarım.
  • duptıs  (16.07.21 21:01:15) 
şehrinde elektronik malzeme satan bir yerlere, entegre direnç vs. bu asıl tamirci arkadaşlar bunların müşterileri olduğu için onlar yönlendirirler.


  • 1195  (17.07.21 00:14:51) 
gerçekten de 20tlik iş

1195+1
  • sameidiot solo  (17.07.21 09:55:27) 
kesin pasif elemanlardan biri gitmiştir, hatta büyük ihtimal kapasitörlerden biridir. elektrolitik kapasitör varsa tepesine bakın, şişen veya açılan var mı diye. üzerindeki değerlerin aynısından bulup elinden iş gelen bir arkadaş iki dakikada lehimleyiverir bunu.

bytecellar.com
  • chezidek  (17.07.21 10:41:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.