Eylülde başlanılan iş ve zam

Eylülde yeni bir işe başlıyorum ama ocakta zam oranları yapılacak. Eylülde başladın sana zam yapmıyoruz derler mi sizce?

diye de bilirler, demeye de bilirler.

  • reanarchy  (16.07.21 10:06:19)
Kurumsal şirkette demezler genelde.

  • mg3929  (16.07.21 10:08:46)
burdan cevap alamazsin. reanarchy +1

bu verdiginiz paraya ocak zammi da dahil mi diye sor direkt.
  • Kittie  (16.07.21 10:12:12)
Evet başlangıçta sorabilirsiniz bence. Ama ben yapacaklarını düşünüyorum tekrar, 3 ay var arada.

  • hrvl  (16.07.21 10:32:31)
Baştan konuşulur bu konu. 2022 zammını sana önerdiğimiz ücretin içine ekledik diyip zam yapmayacağız diyebilirler.

Eğer böyle bir şey demezlerse Ocak ayında zam alırsınız. Kurumsal/düzgün firmalarda böyledir.
  • pispinti  (16.07.21 11:06:58)
is yerinin politikasina bagli. teklif sirasinda sorabilirsiniz +1

  • in vino veritas  (16.07.21 11:29:16)
kurumsal firmalarda bu tür politikalar bellidir ve size gönderilen iş teklifinde ya da diğer dokümanlarda genelde yer alır.

mesela ben de ağustos başında yeni işe başlayacağım, yollanan evraklarda zam politikası temmuz 1'e kadar işe girenlere enflasyon + performans şeklinde temmuz 1'den sonra girenlere ise sadece enflasyon oranında şeklinde belirlenmiş.
  • cuma  (16.07.21 14:14:30)
az yapabilirler. ama sormakta fayda var. sonra hem sizin hesabınız yanlış çıkmasın, hem de firma ile kavga etmeyin

  • co2s2  (16.07.21 14:27:16)