[]

Hayat ve kontrol

Hayatınız bazen kontrolden çıkıyor mu ya da hayatınızın kontrolden çıktığı oldu mu? Demek istediğim, olaylara çok müdahale edemediğiniz, su kaydırağındaymış gibi hissettiğiniz, birden fazla şeye zaman ayırdığınız, kendinize yeterince zaman ayıramadığınız dönemler oldu mu? Bu tip dönemlerin sonunda neler değişti? 5 yıl sonra herhangi bir gün "şunu yapıyor olurum" diyebiliyor musunuz? Hayatınızda büyük oranda her şey belli mi?
 
Hep kontrol dışı neredeyse


  • kisa  (16.07.21 08:10:49) 
Bu biraz yaşla alakalı. Yirmili yaşlarda sizin dediğiniz gibi hissediyordum. Sanki hayatım akıp gidiyor ve ben sadece izliyorum gibi. Para kazanmaya başlayınca insan önceliklerini daha iyi belirleyip ona göre hayatını daha fazla yönlendirebiliyor.

"Ben ne istiyorum?" sorusuna dürüst bir cevap verebilmek önemli.
  • pispinti  (16.07.21 09:38:17) 
dünyada 8 milyon, türkiye'de 80 milyon, istanbul'da 16 milyon insan var. bizim evde ben, eşim ve çocuğumuz var.

bunların hepsinin aldıkları kararlar, yaptıkları şeyler sizin hayatınızı etkiliyor. kimi daha çok etkiliyor, kimi daha az etkiliyor. ama öyle ya da böyle etkiliyor. şirketten birisi istifa etse, normalden daha fazla iş yükünüz oluyor, akşam geç çıkmak zorunda kalıyorsunuz, evde daha az vakit geçiriyorsunuz, yorgun ve mutsuz oluyorsunuz. patron şirketi satsa, yeni gelen daha az zam yapabilir. sabahleyin manyağın teki yolda kaza yapar. şirkete geç kalırsınız. bunların hepsinin sonunda kontrolün sende olmadığını düşünürsün

yapacak bir şey yok
  • co2s2  (16.07.21 15:06:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.